Strona główna Sport Zapłaciły za brak doświadczenia

Zapłaciły za brak doświadczenia

902
0
PODZIEL SIĘ
Po raz pierwszy w tym sezonie na boisko wybiegły młode rugbistki. Okazją do rywalizacji był pierwszy turniej Mistrzostw Polski U-16, który odbył się w Sopocie. Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn, w tym Tygrysice Sochaczew.
Nasza drużyna rozpoczęła zawody w bardzo dobrym stylu i wysoko wygrała z Nowogrodźcem. Łatwe zwycięstwo prawdopodobnie demobilizująco wpłynęło na dziewczęta, które zbytnio się rozluźniły i „przespały” dwa kolejne mecze. Można je było wygrać. Niestety brak doświadczenia spowodował, że popełniały one proste błędy, który wykorzystały rywalki z Łodzi oraz Rumii. Porażki te spowodowały, że marzenia o podium prysły niczym mydlana bańka.
Mocno wkurzone i zmotywowane przez starsze koleżanki – Natalię Cieślak i Martę Zarzyńską ruszyły do boju. Jak się okazało, spotkania z BBRC i Ogniwem były formalnością.   Wysokie zwycięstwa zapewniły Tygrysicom piąte miejsce w turnieju.
Kolejny turniej odbędzie się 19 maja w Łodzi. Trzeba mieć nadzieję, że zdobyte w Sopocie doświadczenie zaowocuje miejscem na podium. Sochaczewska ekipa wystąpiła w składzie: Amelia Skurzewska, Oliwia Kulińska, Wiktoria Mamcarz, Liwia Szymańska, Adrianna Bednarczyk, Natalia Gliwińska, Julia Zydlewska, Julia Sadowska, Julia Sieradzka, Patrycja Wawrzyńczak oraz Marcin Stencel (trener), Piotr Wylot (asystent trenera) i Emilia Stencel (opiekunka drużyny).
Eliminacje grupowe:
Tygrysice Sochaczew – Nowogrodziec 24:5
punkty: Natalia Gliwińska (10), Liwia Szymańska (5), Adrianna Bednarczyk (5), Wiktoria Mamcarz (4)
Tygrysice Sochaczew – KS Budowlani Łódź 7:14
punkty: Amelia Skurzewska (5), Wiktoria Mamcarz (2)
Tygrysice Sochaczew – Arka Rumia   0:5
Mecze o miejsca 5-8:
Tygrysice Sochaczew – BBRC II Łódź 38:0
punkty: Natalia Gliwińska (22), Wiktoria Mamcarz (6), Amelia Skurzewska (5), Adrianna Bednarczyk (5)
Tygrysice Sochaczew – Ogniwo Sopot 15:0
punkty: Adrianna Bednarczyk (10), Natalia Gliwińska (5)
Tomasz Ertman