Strona główna Sochaczew miasto Zadbaj o zdrowie

Zadbaj o zdrowie

665
0
PODZIEL SIĘ
Od siedmiu lat z okazji Dnia Matki miejski samorząd zaprasza panie na darmowe badania mammograficzne. Mogą z nich korzystać sochaczewianki w wieku do 49 i po 70 roku życia. W gabinecie na kołach, przeprowadzonych zostanie 100 bezpłatnych badań mammograficznych, a to wszystko w ramach miejskiej akcji profilaktycznej adresowanej do pań, które nie kwalifikują się na darmową mammografię w ramach programu NFZ. Koszt badań pokryje Urząd Miasta.
Badania odbędą się w sobotę, 26 maja, w godzinach 9.00 – 17.00, a mammobus będzie czekał na pacjentki na Placu Kościuszki, w pobliżu Muzeum Ziemi Sochaczewskiej.
Udział w najbliższych badaniach można zgłaszać telefonicznie od 21 maja, między 8.00 a 16.00, pod numerem 46 862-22-35 wew. 440. Zapisy prowadzone będą do wyczerpania limitu miejsc.
– To już druga tego rodzaju akcja w 2018 roku. Poprzednia odbyła się w marcu z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Do mammobusu zgłosiło się wtedy 45 pań. Ponieważ akcja finansowana jest z budżetu miasta, na badania zapisywane będą jedynie mieszkanki Sochaczewa – informuje Joanna Kamińska, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia UM w Sochaczewie.
Dodajmy, że co roku badania piersi wykonuje w mobilnym gabinecie 300-400 mieszkanek Sochaczewa. Pierwszy raz panie spoza programu NFZ zaproszono do mammobusu w 2012 r. i od tego czasu burmistrz cyklicznie finansuje dwie tego rodzaju akcje w roku.
opr. atu
fot. Pixabay