Strona główna Wyszogród Wyruszy Wielki Cross Nadwiślański

Wyruszy Wielki Cross Nadwiślański

648
0
PODZIEL SIĘ
Już po raz drugi odbędzie się Nadwiślański Cross Bieg Wyszogród. To kontynuacja zapoczątkowanego w zeszłym roku Biegu upamiętniającego Rok Rzeki Wisły 2017. Podobnie jak przed rokiem organizatorami imprezy są Stowarzyszenie Mecenasów Sportu oraz Centrum Kultury Wisła w Wyszogrodzie, a głównymi koordynatorami –   Marek Brzozowski i Jakub Sidor.
Chcemy tę imprezę kontynuować, aby na stałe weszła w kalendarz   imprez wiosennych w naszym mieście. Nie przypadkowo wybraliśmy taki termin. Zbliża się koniec roku, jest ciepło, więc warto wyjść w plener z całymi rodzinami. Chcemy zachęcić do Biegu jak najwięcej mieszkańców Wyszogrodu, jak również zaprosić mieszkańców okolicznych gmin powiatu płockiego oraz Sochaczewskiego. Chcemy by ten Bieg stał się największą imprezą sportowo – rekreacyjna w naszym mieście – mówi Marek Brzozowski, koordynator z Centrum Kultury Wisła w Wyszogrodzie.
Bieg bez barier
Tegoroczny II Nadwiślański Cross Bieg Wyszogród organizatorzy postanowili połączyć z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka. Impreza wystartuje w niedzielę, 3 czerwca w samo południe. Jako miejsce startu wybrany został wyszogrodzki Rynek.
Chcemy zachęcić jak najwięcej osób do wystartowania w naszym biegu. Zależy nam aby pojawili się nie tylko wyszogrodzianie, ale zapraszamy wszystkich chętnych. Nawet tych z odległych miejscowości. Nie ma ograniczeń wiekowych. Pobiec może każdy, kto ma siły i ochotę – dodaje Jakub Sidor.
W tym roku bieg dedykowany jest obchodom 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Cała trasa Biegu odbędzie się na dystansie 5 tys. metrów i przebiegnie ulicami miasta. Bieg podzielony zostanie na trzy kategorie wiekowe. Pierwsza grupa to osoby do 35 roku życia, w więc grupa najmłodsza i najbardziej sprawna fizycznie. Druga grupa to osoby w wieku 36-50 lat, a trzecia seniorzy powyżej 51 lat. Po biegu głównym odbędzie się sztafeta, w której wezmą udział uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie. Bieg ten będzie miał charakter symboliczny i będzie upamiętniał 100 lat wolności.
Feta dla najmłodszych
Co prawda również najmłodsi będą mogą pobiec w Biegu wspólnie z dorosłymi, ale nie każde dziecko jest tak odporne, by sprostać wymogom rywalizacji na dystansie 5 tys. metrów. Stąd też zaplanowano 3 czerwca drugą część imprezy poświęcona wyłącznie dzieciom.
Po zakończeniu biegu rozpocznie się Wyszogrodzki Dzień Dziecka, który zapoczątkuje ,,Bieg Krasnala” na dystansie 200 metrów. Tu najmłodsi będą mogli wykazać się sportowymi umiejętnościami. Nie zabraknie też innych konkursów z nagrodami dla dzieci – zapewnia Marek Brzozowski.
Na ten dzień dla najmłodszych przygotowane będą ­ park dmuchańców, gry i zabawy organizowane przez animatorów zabaw, freestyle football i fitness. Przygotowane są też liczne konkursy z nagrodami.
Podczas imprezy zobaczymy też pokaz sztuk walki oraz sztuczek piłkarskich. O dodatkowych szczegółach poinformujemy niebawem. Już teraz w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy – mówią wspólnie Jakub Sidor i Marek Brzozowski, koordynatorzy Biegu i Dnia Dziecka w Wyszogrodzie.
Całość przygotowało Stowarzyszenie Mecenasów Sportu oraz Centrum Kultury Wisła w Wyszogrodzie.
Bogumiła Nowak
Fot. Centrum Kultury Wisła Wyszogród