Strona główna Kronika kryminalna Wpadła na psychotropowym biznesie

Wpadła na psychotropowym biznesie

957
0
PODZIEL SIĘ
Pomysłowa sochaczewianka wpadła na sposób dorobienia sobie. Nie przewidziała jednak, że handel lekami psychotropowymi skończy się interwencją policyjną. Kobiecie grozi do 8 lat pozbawienia wolności za niedozwolony obrót środkami farmaceutycznymi.
Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję ustalili, że 46-letnia mieszkanka Sochaczewa sprzedawała przez Internet leki, które można było nabyć tylko i wyłącznie w aptece i to na podstawie recepty.
Jednak pragnienie szybkiego wzbogacenia się spowodowało, że kobieta zaczęła zajmować się niedozwolonym handlem.
Chęć zysku wzięła górę nad zdrowym rozsądkiem. Tabletki sprzedawane przez nią w sieci mogły trafić do młodzieży, osób uzależnionych, a także tych, u których zażycie danej substancji czynnej jest poważnym przeciwwskazaniem – mówi Agnieszka Dzik, oficer pasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.
46-latka nie spodziewała się, że przestępczy proceder wyjdzie na jaw. Jednak, jak informuje policja, Internet stale jest monitorowany pod kątem handlu różnymi towarami, które mogą budzić obawy, że ich sprzedaż jest niedozwolona. Policjanci sprawdzili, jakimi farmaceutykami zajmuje się 46-latka, i uznali, że większość z nich jest przy nieodpowiednim, zastosowaniu groźna nie tylko dla zdrowia, ale też życia. Zdecydowano przerwać dobrze prosperujący biznes.
Kobieta była bardzo zaskoczona, kiedy 4 maja do jej drzwi zapukali policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. W trakcie przeszukania domu sochaczewianki zabezpieczyli kilka opakowań leków, które prawdopodobnie również trafiłyby do sprzedaży, a także wiele potwierdzeń wysłania przesyłki. Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do sochaczewskiej komendy. Usłyszała dwa zarzuty z ustawy o farmacji oraz ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 46-latka przyznała się. Policjanci będą teraz ustalali okoliczności, w jakich kobieta weszła w posiadanie leków, oraz sprawdzą, kto od niej je kupował. Jeśli okaże się, że były to osoby nieletnie, to zarzuty mogą zostać zmienione, a kara pozbawienia wolności podwyższona.
Wobec 46-latki zastosowano dozór policyjny. Za handel medykamentami grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.
BN
Fot. KPP Sochaczew
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzym oddychamy?
Następny artykułPracowita wiosna w gminie