Strona główna Sochaczew miasto Wiktor potrzebuje nadal pomocy

Wiktor potrzebuje nadal pomocy

1245
0
PODZIEL SIĘ

Mały Wiktor Salamon z Sochaczewa, na którego w trakcie Koncertu Charytatywnego 24 maja były zbierane fundusze na dalsze leczenie nadal potrzebuje pomocy.

Liczy się każda złotówka. Proszę o pomoc, bo będę robić wszystko, by uratować mego 4-letniego synka – mówi Milena Salamon, matka chłopca. – Dziękuję bardzo pani dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 6 w Sochaczewie, wszystkim przedszkolakom, nauczycielom, rodzicom za zorganizowanie Koncertu Charytatywnego w Chodakowie. Wszystkim ludziom, którzy wsparli nas. Jest nam niezmiernie miło, że i w tym roku pamiętaliście również o naszym Wiktorku.

Jednak malec, jak mówi jego mama nadal potrzebuje pomocy ludzi dobrej woli. Od 22 maja Wiktor przebywa w Szpitalu w Centrum Zdrowia Dziecka. Lekarz zlecił już 13 chemioterapię, bo guz na który cierpi maluch postępuje. Za dwa tygodnie dziecko ma wizytę w Centrum Terapeutycznym Max Hemp we Wrocławiu. Lekarz ustali tam dawki oleju konopnego oraz witamin niezbędne do leczenia.

Teraz właśnie zbieramy pieniądze na ten olej. Musi być go tyle, by starczyło, bo kuracji nie można przerwać. Jeśli zostanie przerwana będzie nieskuteczna. Terapia ta jest bardzo kosztowna, ale wierzę, że uda – mówi ze złami pani Milena.

U dziecka pojawił się już problem z prawą nóżką, gdyż guz uciska na nerw. Rodzina stara się skompletować dokumentację medyczną i wysłać dziecko do Instituto de Oncologia Intervencionista Monterrey w Meksyku, placówce specjalizującej się w leczeniu guzów DIPG. To jedyna szansa na życie dziecka. Sytuacja jest tym trudniejsza, że cały problem spadł na barki pani Mileny. Jej mąż jest teraz w szpitalu, a ona jeszcze poza Wiktorem ma na głowie trójkę małych dzieci.

Wpłaty na rzecz Wiktora można dokonywać na nr konta – 95 1020 1185 0000 4502 0268 1047 z dopiskiem „Wpłata dla Wiktor Salamon”.

BN

Fot. Archiwum rodzinne