Strona główna Imprezy Warsztaty na Dzień Dziecka

Warsztaty na Dzień Dziecka

841
0
PODZIEL SIĘ

ŻELAZOWA WOLA Już po raz dziewiąty w Żelazowej Woli odbędzie impreza na Międzynarodowy Dzień Dziecka. Tegoroczna odbywać się będzie 3 czerwca pod hasłem „Muzyczna mapa Europy”. Honorowy patronat nad imprezą objęła w tym roku Agata Kornhauser-Duda, żona prezydenta RP.

W programie tradycyjnie jak co roku koncerty edukacyjne, warsztaty plastyczne, czytanie

literatury dziecięcej w interpretacji aktorskiej oraz gra terenowa w parku.

W warsztatach muzycznych zaprezentowane zostaną „Pory roku” op. 37 bis Piotra Czajkowskiego i Dumki op. 90 Antoníego Dvořáka Zajęciom będzie towarzyszyć spotkanie z muzyką i tańcem z Podhala. Natomiast zajęcia plastyczne będą spotkaniem z historią. Będą komponowane kokardy patriotyczne oraz „pająki”, popularna ozdoba wiejska z XIX wieku, podwieszana pod sufitem. Ponadto dzieci będą zdobić wachlarze i pleść wianki. Dowiedzą się o historii i zwyczajach związanych z tymi przedmiotami.

Podczas czytania wierszy przedstawione zostaną utwory Mickiewicza, Słowackiego i Goethego. Czytaniom towarzyszyć będą polonezy i mazurki Chopina oraz „Sceny dziecięce” op. 15 R. Schumanna. Stałymi punktami Dnia Dziecka są recitale młodych laureatów konkursów pianistycznych i uczniów szkół muzycznych, sadzonkowanie, strefa dla dzieci w wieku do 4 lat z zajęciami Gordonowskimi oraz gra terenowa „Muzykująca Europa”.

Impreza odbywać się będzie od godziny 10.00 do 17.00.

BN