Strona główna Sochaczew miasto Wakacje zostały zaplanowane

Wakacje zostały zaplanowane

565
0
PODZIEL SIĘ

Podobnie jak w poprzednich latach, także w tym roku miejski samorząd zorganizuje letni wypoczynek dla dzieci z najuboższych rodzin. Na letni wypoczynek dla nich zostanie przeznaczonych blisko 112 tysięcy złotych.  

Jak informuje Wydział Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Urzędu Miejskiego, setka dzieci z niezamożnych rodzin wyjedzie w tym roku na kolonie do Białki Tatrzańskiej. Przetarg na organizację kolonii wygrało Centrum Progres z Koluszek. Koszt wakacyjnego wypoczynku to 71,8 tys. zł.

Umowa z firmą została podpisana 22 maja i szkolni pedagodzy oraz wychowawcy mogą już typować dzieci, które ich zdaniem powinny skorzystać z wakacyjnego wypoczynku w górach fundowanego przez ratusz. To dzieci z trudnych wychowawczo rodzin, dla których 10 dni w górach, to symboliczna nagroda za dobre wyniki w nauce, dobre zachowanie, pokonywanie trudności, z którymi nie muszą się zmagać ich rówieśnicy.

Odbędą się dwa dziesięciodniowe turnusy. Pierwszy turnus dla 50 dzieci potrwa od 18 do 27 lipca, drugi od 27 lipca do 5 sierpnia. Dzieci zamieszkają w ośrodku wypoczynkowym, będą mieć zapewnione pełne wyżywienie (trzy posiłki i podwieczorek), opiekę wychowawczą, medyczną, autokarowe wycieczki po okolicy, dostęp do terenów rekreacyjnych. W czasie ich pobytu odbędzie się ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteka, piesze wycieczki, rozgrywki sportowe. Nie zabraknie też rozmów na trudne tematy, o zgubnych skutkach nałogów czy przemocy domowej.

Podczas tego lata miasto zorganizuje także półkolonie dla dzieci. Odbędą się one w Szkole Podstawowej nr 1. Rozpoczną się w pierwszy poniedziałek wakacji, 25 czerwca i potrwają do 6 lipca. W zajęciach będzie mogło uczestniczyć 120 dzieci z klas 0-7 miejskich szkół podstawowych.

W ramach półkolonii dzieci otrzymają każdego dnia trzy posiłki – śniadanie, obiad, podwieczorek. W programie zajęć będzie kilka wycieczek, w tym jedna całodniowa do Płocka lub Warszawy. Ponadto zaplanowano wyjścia na sochaczewską pływalnię „Orka”, do kina Mazowsze, oraz liczne gry i zabawy z wykorzystaniem infrastruktury i zaplecza sportowego Szkoły Podstawowej nr 1 – boiska, placu zabaw, hali. Opiekę nad dziećmi od godziny 9.00 do 15.00 będą sprawować sochaczewscy nauczyciele. Na organizację półkolonii ratusz przeznaczy 40 tysięcy złoty.

UM Sochaczew