Strona główna Iłów W duchu patriotyczno-religijnym

W duchu patriotyczno-religijnym

619
0
PODZIEL SIĘ
W ubiegłym roku odbył się Międzygminny Konkurs Piosenki Chrześcijańskiej i Patriotycznej w Iłowie. Cieszył się tak ogromnym powodzeniem wśród najmłodszych wykonawców z całego powiatu sochaczewskiego, że organizatorzy postanowili kontynuować konkursowe zmagania co roku. W tym roku na 23 maja zapowiadana jest druga edycja tego konkursu.
 Ideą naszego konkursu jest wyszukiwanie młodych talentów wokalnych. Wspieranie i umożliwienie im zaprezentowania siebie i swoich możliwości właśnie poprzez konkurs. Jednocześnie chcemy wśród młodego pokolenia propagować piosenki religijne i patriotyczne i to nie tylko te powszechnie znane, ale też repertuar nieco mniej popularny. W szerszym zakresie chcemy popularyzować kulturę muzyczną wśród dzieci i młodzieży, oraz wartości patriotyczne i religijne – mówi Małgorzata Czubiel, koordynator konkursu od strony Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie.
Konkurs Piosenki Chrześcijańskiej i Patriotycznej został podzielony, jak w ubiegłym roku, na cztery kategorie wiekowe. Najmłodsi to przedszkolaki. W dwóch kategoriach startować będą uczniowie szkół podstawowych – klasy I-III i IV-VI. Najstarsza grupa konkursowa to uczniowie klas VII i gimnazjalnych.
Z jednej szkoły mogą zgłosić się nie więcej niż cztery osoby w jednej kategorii. Przyjmowane są też zgłoszenia indywidualne uczniów. Termin zgłaszania się na konkurs do 18 maja w GOK w Iłowie u Małgorzaty Czubiel. Jednak ilość startujących w konkursie jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Każdy wykonawca przygotowuje jedną piosenkę o tematyce religijnej lub patriotycznej. Oczywiście musi ona być odpowiednia do wieku uczestnika konkursu. Każdy ze startujących musi zadbać sam o podkład muzyczny.
Jury konkursowe oceni dobór repertuaru, poziom wykonania, intonację oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy uczestnicy będą uhonorowani pamiątkowymi dyplomami, a najlepszym zostaną wręczone atrakcyjne nagrody rzeczowe.
BN