Strona główna Sport Tygrysice na podium

Tygrysice na podium

949
0
PODZIEL SIĘ

Zebrane już doświadczenie oraz systematyczne treningi młodych Tygrysic dawały nadzieję na to, że nasze rugbistki staną wreszcie na podium turnieju Mistrzostw Polski w Rugby „7” Juniorek U16.

Po zakończonym pierwszym meczu nadzieja tliła się nadal. Co prawda sochaczewianki wysoko przegrały z Juvenią Kraków, ale do przerwy prowadziły 7:5. Niestety po zmianie stron popełniły zbyt dużo błędów i musiały przełknąć gorycz porażki. Dwa kolejne zostały wygrane. Cieszy zwłaszcza zwycięstwo nad gospodyniami turnieju Budowlanymi Łódź. Tygrysice zajęły drugie miejsce w grupie i awansowały do półfinałów.

Niestety Atomówki nie pozostawiły naszym dziewczętom złudzeń, która z ekip jest jak na razie mocniejsza. W małym finale podopieczne Marcina Stencla i Piotra Wylota stoczyły heroiczny bój z Gladiatorkami.

Zmęczone i rozbite Tygrysice wyszły na mecz o brąz w 6-osobowym składzie. Rywalki zachowały się fair i zdjęły z boiska jedną zawodniczkę. Pomimo tego pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem rywalek 12:0. W drugiej połowie na boisku działy się rzeczy niesamowite. Walka trwała o każdą piłkę. Wreszcie sochaczewiankom udało się przyłożyć. Czas gry minął, ale na rugbowym boisku rywalizuje się do martwej piłki. Tygrysice po raz drugi przykładają. Z bardzo niedogodnej pozycji podwyższała Wiktoria Mamcarz. Jej kapitalny kop okazał się skuteczny i mecz zakończył się remisem 12:12. Cóż było robić, trzeba wybiec na dogrywkę. Pierwsza nie przyniosła zmiany wyniku. Dopiero pod koniec drugiej Gladiatorki przerwały linię obrony i zdobyły złote przyłożenie. Prawdopodobnie ten ponad dwudziestominutowy mecz na długo pozostanie w pamięci jego uczestniczek. Tygrysice zajęły czwarte miejsce i straciły szansę na medal Mistrzostw Polski. Zyskały kolejne doświadczenia, które mieć trzeba nadzieję będą procentowały już w najbliższej przyszłości.

Tygrysice zaprezentowały się w składzie: Natalia Gliwińska, Julia Sieradzka, Adrianna Bednarczyk, Wiktoria Mamcarz, Amelia Skurzewska (c), Julia Zydlewska, Oliwia Kulińska, Liwia Szymańska oraz Marcin Stencel (trener), Piotr Wylot (II trener) i Emilia Stencel (kierowniczka drużyny).

 

Klasyfikacja turnieju

1.Juvenia Kraków

2.Atomówki BBRC Łódź

3.Gladiatorki Rumia

4.Tygrysice Sochaczew

5.Rugby Kobiet KS Budowlani Łódź

6.Ogniwo Sopot Women’s Rugby

7.Atomówki II BBRC Łódź

8.Warriors Nowogrodziec

Klasyfikacja po dwóch turniejach

1.Juvenia Kraków 38

2.Atomówki BBRC Łódź 34

3.Gladiatorki Rumia 30

4.Tygrysice Sochaczew 24

5.Rugby Kobiet KS Budowlani Łódź v 24

6.Ogniwo Sopot Women’s Rugby 18

7.Atomówki II BBRC Łódź 14

8.Warriors Nowogrodziec 10

Tomasz Ertman

Fot Facebook Tygrysice