Strona główna Sport Turniej w ulewnym deszczu

Turniej w ulewnym deszczu

689
0
PODZIEL SIĘ

Wielkie emocje, zacięte pojedynki, znakomite akcje i piękne gole, a do tego wspaniała zabawa. Jedyne, czego zabrakło podczas osiemnastej edycji Turnieju Dzikich Drużyn, to słonecznej aury. Ponad 40 ekip rywalizowało podczas ulewnego deszczu, a najlepszą drużyną w kategorii open okazał się „Real Madrit”.

Tegoroczny turniej, którego stawką tradycyjnie był Puchar Stowarzyszenia Odnowy Sochaczewa „Zamek”, przeszedł już do historii. To jedna z największych tego typu imprez w całej Polsce, skupiająca drużyny amatorskie, osiedlowe, podwórkowe. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w siedmiu kategoriach wiekowych, na kilku boiskach. Walczyli o zwycięstwo, o puchar, nagrody i medale. Zarówno najmłodsi, jak i starsi na boisku dali z siebie wszystko co najlepsze i za to należą się im ogromne brawa.

Serce się raduje, gdy patrzę na waszą grę, na to, jak rywalizujecie mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jestem dumny, że w tak dużej liczbie stanęliście na starcie kolejnej edycji naszego turnieju. Dziękuję wszystkim za walkę w duchu fair-play, za to, z jaką pasją gracie i za waszą radość. Dziękuję również wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację 18. już zawodów, dziękuję też sędziom za ich pracę w ulewnym deszczu – mówił podczas ceremonii wręczenia nagród Maciej Małecki, poseł na Sejm RP, a jednocześnie pomysłodawca i główny organizator sochaczewskiego Turnieju Dzikich Drużyn.

Poza nim i licznie przybyłymi kibicami, piłkarskie zmagania obserwowali m.in. Piotr Osiecki burmistrz Sochaczewa, Andrzej Kierzkowski przewodniczący Rady Powiatu, Anna Ulicka członek Zarządu Powiatu, Sylwester Kaczmarek przewodniczący Rady Miejskiej, Arkadiusz Karaś, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Agata Kalińska, radna powiatowa, a także radni miejscy – Selena Majcher i Sławomir Dorywalski. Sędzią głównym zawodów był Zenon Grąbczewski, a poszczególne mecze prowadzili sędziowie z WS Płock i WS Warszawa.

Choć głównym organizatorem turnieju był poseł Małecki wraz ze Stowarzyszeniem Odnowy Sochaczewa „Zamek” i burmistrzem Osieckim, to do grona współorganizatorów zaliczają się też: Jolanta Gonta starosta sochaczewski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, KS Bzura Chodaków, Płocki OZPN, SP nr 7 Sochaczew, Fight Club Dragon, Klub Wolontariuszy MOPS Sochaczew.

Oto wyniki XVII TDD:

Kategoria „Skrzaty”

  1. Łoszaki Brochów
  2. Lobos Jówenes
  3. Pogoń Wiskitki

Król strzelców – Igor Fergin (Łoszaki Brochów)

Kategoria „Orlik”

1.Unici

2.Dzikie Byki z Afryki

3.OT Sochaczew

Król strzelców – Eryk Tyl (Dzikie Byki z Afryki)

Kategoria „Junior”

1.EYJAFSALLAJAKUL

2.PSPTMKS

3.FC Laga Teresin

Król strzelców – Jakub Kasza (PSPTMKS)

Kategoria Open kobiety

1.LKS Fenix Boczki Chełmońskie

2.Queen

3.Dzika Drużyna

Król strzelców – Milena Zakościelna (Queen)

Kategoria Open mężczyźni

1.Real Madrit

2.Chodaków I

3.Legijny Żyrardów

Król strzelców – Mariusz Więch (Legijny Żyrardów)

MO

Fot. Paweł Krasucki

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTrzeci sezon zakończony
Następny artykułMaj z książką