Strona główna Brochów Szkoły wejdą do sieci

Szkoły wejdą do sieci

633
0
PODZIEL SIĘ
Gmina Brochów podpisała umowę z Orange Polska S.A., wykonawcą sieci internetowej na udostępnienie nieruchomości w celu budowy sieci do internetu szerokopasmowego. Inwestycją objęte zostaną wszystkie szkoły znajdujące się w gminie i będzie ona realizowana z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) na lata 2014-2020, który umożliwia powszechny dostęp do szybkiego internetu.
Ma to w założeniu wyeliminować różnice terytorialne w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach. Cały projekt zrealizowany zostanie we współpracy z Orange Polska S.A.
W ramach prac projektowych do szkół zostanie doprowadzony światłowód oraz wykonany projekt techniczny. Budowa podłączenia do sieci internetowej jest bezpłatna. W ramach tej inwestycji wybudowana też będzie sieć wewnętrzna do pracowni zakończona gniazdkami internetowymi.
– Prowadzone są też rozmowy w związku z podpisaniem porozumienia z Orange Polska S.A., których celem będzie dopełnienie projektu poprzez umożliwienie mieszkańcom podłączenia się do tego internetu szerokopasmowego. Jest to przyszłość w rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Aktualnie trwają prace formalno-prawne, które mają na celu zapewnienie najkorzystniejszych warunków dla mieszkańców – Piotr Szymański, wójt gminy Brochów.
BN
fot. Pixabay
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRzeczpospolita Filmowa
Następny artykułTerenowa lekcja historii