Strona główna Teresin Rzeczpospolita Filmowa

Rzeczpospolita Filmowa

536
0
PODZIEL SIĘ
Rzeczpospolita Filmowa to cykl projekcji filmowych w związku z przypadającą na ten rok setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Projekt wpisuje się w Program „Niepodległa” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Tym razem w tutejszym Kinie za Rogiem wyświetlono obraz „Dreszcze” w reżyserii Wojciecha Marczewskiego. Ukazuje on życie polskiego nastolatka poddawanego komunistycznej indoktrynacji. Projekcja opatrzona została fachowym komentarzem historycznym. Z kolei po jej zakończeniu zebrani, wśród których nie zabrakło m.in. nauczycieli historii w szkołach gminy Teresin, uczestniczyli w patriotycznej dyskusji.
Na kolejną odsłonę projektu Rzeczpospolita Filmowa organizatorzy zapraszają w sobotę 12 maja, o godzinie 17.00, tradycyjnie do Kina za Rogiem. Wówczas wyświetlony zostanie film „Ucieczka z kina Wolność”, znany polski film psychologiczny z elementami fantasy. Obraz z 1990 roku wyreżyserował i napisał scenariusz Wojciech Marczewski. Wstęp wolny.
Organizatorami przedsięwzięcia w Teresinie są: Stowarzyszenie „Teresin Nasze Korzenie”, Urząd Gminy, i Teresiński Ośrodek Kultury.
Marcin Odolczyk