Strona główna Żelazowa Wola Ruszył letni sezon u Chopina

Ruszył letni sezon u Chopina

648
0
PODZIEL SIĘ
Choć do kalendarzowego lata jeszcze prawie miesiąc, to w Muzeum w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli ruszył w piątek 11 maja letni sezon artystyczny. Inauguracją był recital fortepianowy w wykonaniu Macieja Wota, na który zaproszono przedstawicieli samorządów, instytucji kulturalnych, sponsorów oraz media.
Chcieliśmy tym koncertem fortepianowym podziękować patronom naszych inicjatyw kulturalnych, koncertów, imprez i licznych przedsięwzięć, które są możliwe dzięki wsparciu samorządów lokalnych oraz sponsorów. Mediom dziękujemy za popularyzację tego, co oferujemy w Żelazowej Woli – powiedział Artur Szklener, dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w Warszawie.
Utwory chopinowskie, a wśród nich m.in. polonez a-dur, mazurki oraz walca wykonał Maciej Wota, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
Po koncercie uczestnicy zostali poinformowani o sobotnich i niedzielnych recitalach chopinowskich. Przed nami sobotni (26 maja) recital Rafała Błaszczyka oraz niedzielny (27 maja) Karoliny Nadolskiej. Koncerty odbywają się o godzinie 12.00 i 15.00. Koncerty te organizowane są do końca września. Na pewno sporym atutem dla mieszkańców Sochaczewa jest fakt, że w soboty i niedziele można dojechać na   koncerty bezpłatnie.
Dziękujemy tu przede wszystkim władzom miasta Sochaczewa oraz wójtowi gminy Sochaczew za to, że zdecydowali się dotować te dojazdy – dodał Artur Szklener.
BN
Fot. Bogumiła Nowak