Strona główna Sochaczew miasto Rusza przebudowa stadionu

Rusza przebudowa stadionu

1264
0
PODZIEL SIĘ
Już niebawem rozpocznie się pierwszy etap przebudowy kompleksu sportowego przy ulicy Warszawskiej. 7 maja Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa, w obecności posła Macieja Małeckiego podpisał z wykonawcą inwestycji umowę na przebudowę stadionowej trybuny. To pierwszy etap przebudowy stadionu, który stał się możliwy dzięki otrzymaniu dofinansowania od rządu w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Miasto na modernizacje obiektu uzyskało dotację w wysokości 2 599 800 zł na lata 2018-2019. Miasto na całe przedsięwzięcie odłożyło 4,35 mln zł. Ze względu na zakres prac i wysokie koszty inwestycję podzielono na etapy. W ramach pierwszego działania stara ziemna trybuna od strony zachodniej boiska zostanie zdemontowana. W jej miejsce powstaną nowe miejsca dla kibiców o powierzchni prawie 540 metrów kw. Trybuna zostanie podzielona na 9 sektorów i pomieści ponad 860 wodzów. Będą to wszystkie miejsca siedzące. W centralnej części trybuny znajdzie się stanowisko spikera. Widownia będzie w całości zadaszona.
Od kilku lat konsekwentnie inwestujemy jako miasto w miejska bazę sportową. Lista tych inwestycji jest już dość długa. Teraz nadszedł czas na kompleks sportowy przy ul. Warszawskiej. To projekt bardzo ambitny, a przez to dość drogi, dlatego rozkładamy inwestycję na kilka etapów. Jednak ważne jest by miasto miało solidna bazę sportową zwłaszcza, że na tym obiekcie grają swoje mecze rugbiści z Whizz Orkana – wspomniał Piotr Osiecki.
Cieszę się, że Sochaczew będzie miał nowy, piękny obiekt. Obiekty przy ul. Warszawskiej wymagają dużych nakładów, by nie odstawać od podobnych, budowanych w miastach wielkości Sochaczewa. Nasi mieszkańcy zasługują na stadion z prawdziwego zdarzenia i budowa trybun to pierwszy krok na tej drodze – dodał Maciej Małecki, zaznaczając jednocześnie, że miasto przez lata rozwijało się, a stadion pozostał na etapie z lat 50. ub. wieku.
Projekt modernizacji kompleksu przy ul. Warszawskiej wykonało Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane Ekobud z Dmosina. Inwestycję, czyli przebudowę trybun rozpocznie niebawem sochaczewska firma P. P. H.U. Sochbud s.c. Firma ta wcześniej wykonała remont hali Sportowej przy ul. Chopina, a w tym roku podjęła się także termomodernizacji Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.
Umowę podpisali ze strony miasta burmistrz Piotr Osiecki i Jolanta Brzóska, skarbnik miasta, a ze strony Sochbudu, Krystian Nowicki, członek zarządu firmy.
Bogumiła Nowak
Fot. Bogumiła Nowak