Strona główna Sochaczew miasto Rusza przebudowa stadionu

Rusza przebudowa stadionu

662
0
PODZIEL SIĘ
Już niebawem rozpocznie się pierwszy etap przebudowy kompleksu sportowego przy ulicy Warszawskiej. Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa, w obecności posła Macieja Małeckiego podpisał 7 maja umowę z wykonawcą inwestycji, firmą Sochbud, na przebudowę stadionowej trybuny.
 O przebudowie obiektów sportowych przy ulicy Warszawskiej mówi się od kilkunastu lat. Przystąpienie do realizacji tej inwestycji obiecywali kolejni włodarze miasta. Jednak ze składanych przez nich deklaracji nic dotąd nie wychodziło.
Sprawa nabrała tempa kilka lat temu, kiedy to burmistrz Piotr Osiecki, na prośbę sochaczewskich środowisk sportowych, zlecił wykonanie koncepcji przebudowy stadionu MOSiR oraz sąsiadujących z nim obiektów sportowych, a następnie zamówił dokumentację techniczną inwestycji, którą wykonało Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane Ekobud z Dmosina.
Ponieważ – jak się okazało – koszty modernizacji kompleksu mają wynieść kilkanaście milionów złotych, zdecydowano, że inwestycja zostanie podzielona na etapy i będzie realizowana w miarę pozyskiwania zewnętrznego dofinansowania.
 Nowa trybuna
Właśnie dzięki wsparciu, otrzymanemu z Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki, stadion do końca tego roku zmieni swoje oblicze. Dodajmy, że miejski samorząd na modernizację obiektu uzyskał dotację w wysokości 2 599 800 złotych na lata 2018-2019. Z kolei w budżecie miejskim na ten cel wygospodarowano w tym roku 4,35 mln zł.
Środki te pozwoliły na ogłoszenie przetargu i wyłonienie wykonawcy pierwszego etapu inwestycji, którym została sochaczewska firma Sochbud. To właśnie ona dokona likwidacji starej, ziemnej trybuny od strony zachodniej boiska.
W jej miejsce powstaną nowe miejsca dla kibiców o powierzchni prawie   540 m kw. Trybuna zostanie podzielona na 9 sektorów i pomieści ponad 860 widzów. Będą to miejsca siedzące. W centralnej części trybuny znajdzie się stanowisko spikera. Całkowita wysokość trybuny wyniesie 6,81 metrów. Widownia będzie w całości zadaszona. Wejście dla kibiców zaprojektowano od strony północnej i południowej.
– Od kilku lat konsekwentnie inwestujemy jako miasto w miejską bazę sportową. Lista tych inwestycji jest już dość długa. Teraz nadszedł czas na kompleks sportowy przy ulicy Warszawskiej. To projekt bardzo ambitny, a przez to dość drogi, dlatego rozkładamy inwestycję na kilka etapów. Jednak ważne jest, aby miasto miało solidną bazę sportową, zwłaszcza że na tym obiekcie grają swoje mecze rugbiści Whizz Orkana. Gdy już ukończymy budowę, powstanie obiekt, który będzie służył lokalnej społeczności przez kolejne kilkadziesiąt lat. Cieszę się z tego także jako były zawodnik Orkana, który wychował się przy Warszawskiej – wspomniał Piotr Osiecki podczas podpisywania umowy z wykonawcą inwestycji.
Dobry duch miasta
Jednak realizacja inwestycji nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc posła Macieja Małeckiego. To właśnie dzięki jego staraniom, Ministerstwo Sportu przyznało miastu dofinansowanie pozwalające na rozpoczęcie modernizacji – wybudowanych w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku – obiektów sportowych przy ulicy Warszawskiej.
– Miasto w ostatnich latach dynamicznie się rozwija, i to kolejny dobry przykład zmian na plus. Obiekty sportowe przy ulicy Warszawskiej wymagają dużych nakładów, aby nie odstawać od podobnych, budowanych w miastach wielkości Sochaczewa. Nasi mieszkańcy zasługują na stadion z prawdziwego zdarzenia i budowa trybun to pierwszy krok na tej drodze. Rząd PiS konsekwentnie realizuje politykę wspierania Polski lokalnej. Cieszę się, że na dalsze prace na stadionie udało się pozyskać dofinansowanie z budżetu państwa – powiedział podczas spotkania Maciej Małecki.
Dodajmy, że dzięki obiecanemu rządowemu wsparciu w kolejnych etapach inwestycji przewidziany jest remont głównej płyty boiska, która ma posiadać naturalną murawę. Będzie ona nawadniana, oświetlona, ogrodzona i otoczona bieżnią lekkoatletyczną ze sztuczną nawierzchnią z poliuretanu. Powstanie także nowy budynek klubowy, dwa boiska treningowe oraz nowe korty tenisowe z zapleczem dla tenisistów.
 Bogumiła Nowak
współpraca: dot
Fot. Bogumiła Nowak
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzas goni mieszkańców
Następny artykułPodłączą do sieci