Strona główna Kronika kryminalna Rozbój, telefon, a w tle narkotyki

Rozbój, telefon, a w tle narkotyki

628
0
PODZIEL SIĘ

Policjanci z Teresina zatrzymali 20-latka podejrzanego o dokonanie rozboju. W ręce mundurowych wpadł również paser, u którego był telefon pokrzywdzonego i blisko 40 gramów narkotyków. Wobec obydwóch mężczyzn został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Policjanci z Posterunku Policji w Teresinie zostali poinformowani o rozboju na 22-letnim mężczyźnie. Funkcjonariusze szybko ustalili, że pokrzywdzony spotkał się w Szymanowie ze swoim młodszym o dwa lata kolegą, a następnie razem poszli do znajomego, u którego spożywali alkohol. W pewnym momencie wyszli do drugiego pokoju i wtedy 20-latek grożąc swojemu koledze pobiciem zażądał od niego telefonu i pieniędzy.

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali sprawcę rozboju. Dalej mundurowi ustalili, że telefon został przez niego sprzedany innemu mieszkańcowi gminy Teresin. Kryminalni z Sochaczewa pojechali do jego miejsca zamieszkania, gdzie znaleźli telefon, jak również prawie 40 gramów narkotyków. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wstępnych badaniach okazało się, że zabezpieczone środki odurzające to marihuana i amfetamina.

Obydwaj podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie przedstawiono im zarzuty. Pierwszy z nich usłyszał zarzut rozboju, który jest zagrożony karą do 12 lat pozbawienia wolności. Drugi z zatrzymanych odpowie za paserstwo i posiadanie znacznej ilości narkotyków. Grozi mu do 10 lat więzienia.

sierż. szt. Agnieszka Dzik/AC

fot. KPP Policja

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBoisko już blisko
Następny artykułMedalowy turniej