Strona główna Kultura Posłuchaj piosenki z Sochaczewa na Mundial w Rosjii

Posłuchaj piosenki z Sochaczewa na Mundial w Rosjii

2094
0
PODZIEL SIĘ

Już za niecały miesiąc, a dokładnie 14 czerwca rozpoczną się w Rosji Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Zmagania najlepszych drużyn świata, wśród których jest i reprezentacja Polski, potrwają do 15 lipca. Podczas każdego z mundiali naszej drużynie towarzyszyła piosenka.

Przed mistrzostwami świata w Hiszpanii był to „Entliczek-pentliczek” Bohdana Łazukich. Z kolei podczas mistrzostw w 1974 roku polskim piłkarzom i kibicom towarzyszył „Futbol” w wykonaniu Maryli Rodowicz oraz „A ty się bracie nie denerwuj” Andrzeja Dąbrowskiego. Z okazji mistrzostw świata 1986 w Meksyku powstał utwór „Wygrajmy jeszcze jeden mecz” w wykonaniu Krzysztofa Krawczyka.

A jaki przebój będzie wspierał naszą drużynę podczas tegorocznych mistrzostw? Być może przebojem stanie piosenka „Polska biel i czerwień” Mariana Lichtman, perkusisty Trubadurów.

Teledysk do utworu, który można obejrzeć na youtube, został nagrany w Sochaczewie, dokładnie w ogrodzie państwa Aldony i Andrzeja Homziuk. Oprócz Litchmana wzięły w nim udział rodzina Bożeny Skrzyneckiej i Aldony Homziuk oraz przyjaciele, w tym członkowie „Kapela Mazowiecka” z Sochaczewa.

Atmosfera w czasie nagrania była rewelacyjna. Marian Litchman okazał się wesołym, pogodnym i sympatycznym facetem. Jest stuprocentowym profesjonalistą, po prostu artystą z temperamentem – powiedział nam Krzysztof Skrzynecki, który w teledysku wcielił się w akordeonistę. Dodajmy, że nagranie piosenki powstało w studiu For Music Team w Warszawie, w którym Aldona Homziuk nagrała tam swoją płytę „Terra Poetica”.

jur

Fot.: For Music Team