Strona główna Kronika kryminalna Policjanci zabezpieczyli nielegalny spirytus

Policjanci zabezpieczyli nielegalny spirytus

870
0
PODZIEL SIĘ

Sprzedawała alkohol z nielegalnego źródła nie przejmując się konsekwencjami, jakie może nieść jego spożycie. Policjanci zabezpieczyli w jej mieszkaniu butelki z bezbarwną cieczą, która w najbliższym czasie trafi do badań. Kobiecie przedstawiono zarzut z kodeksu karnego skarbowego

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję wpadli na trop 68 – letniej mieszkanki Sochaczewa, która sprzedawała alkohol bez polskich znaków akcyzy. Wczoraj operacyjni weszli do jej mieszkania, gdzie zabezpieczyli kilkanaście butelek z bezbarwną cieczą. Ustalili, że kobieta od dłuższego czasu zajmuje się jego sprzedażą. W trakcie czynności okazało się, że nabywcy nielegalnego towaru to głównie mieszkańcy osiedla na którym mieszkała 68 – latka.

Kobieta została zatrzymana, a butelki zabezpieczone. Sochaczewianka została doprowadzona do komendy, gdzie przedstawiono jej zarzut z kodeksu karnego skarbowego. Kobiecie grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3 lub obydwie kary łącznie.

Ostrzegamy przed alkoholem z nielegalnego. Alhohol metylowy nie różni się w smaku ani zapachu od etylowego, jest jednak niezwykle toksyczny, a jego spożycie może przycznić się do kalectwa lub śmierci.

KPP Policja

fot. KPP Policja