Strona główna Brochów Podłączą do sieci

Podłączą do sieci

724
0
PODZIEL SIĘ
W gminie Brochów trwa największa inwestycja związana z wodociągowaniem wsi nadwiślańskich oraz środkowej części gminy. Plan i prace z nim związane są bardzo rozbudowane, więc w związku z tym budowa została podzielona na dwa etapy.
Pierwszy rozpoczął się w ubiegłym roku i obejmuje budowę sieci wodociągowej w miejscowościach – Śladów, Przęsławice, Nowa Wieś Śladów. Wykonawcą robót jest firma Usługi Hydrauliczne Marek Wrzosek z Sierpca. Natomiast drugi etap prac budowy sieci wodociągowej prowadzony będzie w miejscowościach – Śladów, Kromnów, Gorzewnica, Górki. Prace tam wykona firma JR-Sanbud Jarosław Radgowski z Grodziska Mazowieckiego, która już z początkiem roku wyszła w teren. Łączna długość sieci w całej inwestycji, która zaplanowana jest do wykonania, to 18 432 metrów. To jedna z największych i najważniejszych gminnych inwestycji. Jest ona wsparta pożyczką częściowo umarzalną, w kwocie do 858 tys. zł, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Prace budowlane prowadzone są na obszarze, gdzie mieszkańcy zaopatrują się w wodę z własnych studni. W ostatnich latach poziom wód gruntowych obniżył się, co spowodowało brak wody w tych ujęciach. Stan ten nasila się szczególnie w miesiącach letnich. Natomiast w okresie zagrożonym powodzią, woda w studniach nie odpowiada normom jakości wody przeznaczonej do celów bytowych – mówi Piotr Szymański, wójt Gminy Brochów – Prace budowlane wykonywane są zgodnie z harmonogramem robót. W związku z tym nie widzę żadnego zagrożenia dla zakończenia inwestycji w planowanym terminie. Realizacja tego przedsięwzięcia będzie dużym sukcesem dla naszej gminy. Po zakończeniu inwestycji zachęcamy naszych mieszkańców do podłączenia się do sieci głównej.
oprac. BN
fot. Pixabay
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRusza przebudowa stadionu
Następny artykułGmina okręgiem