Strona główna Mazowsze Pociąg wypadł z toru podczas rozładunku. Utrudnienia na trasie kolejowej Łowicz-Warszawa

Pociąg wypadł z toru podczas rozładunku. Utrudnienia na trasie kolejowej Łowicz-Warszawa

1707
0
PODZIEL SIĘ

Poważne utrudnienia czekają pasażerów pociągów kursujących między Łowiczem a Warszawą. Na stacji kolejowej w Łowiczu, w czasie rozładunku, jeden z wagonów przewożących tłuczeń wypadł z toru. Przejazd przez stację jest zablokowany.
Na miejsce skierowano zespoły techniczne PKP PLK. Przyczyny zdarzenia wyjaśni specjalna komisja.

W Warszawie powołano zespół złożony z przedstawicieli PKP PLK i przewoźników, którego zadaniem jest utrzymanie sprawnego ruchu na trasie Łowicz – Warszawa.

Jak poinformował  rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.  Karol Jakubowski, pociągi PKP Intercity są kierowane przez stację Łowicz Przedmieście. Na odcinku Łowicz – Bełchów wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa za pociągi przewoźnika Przewozy Regionalne. Pociągi regionalne Warszawa – Łowicz Kolei Mazowieckich będą miały skróconą relację do Bednar, na odcinku Bednary – Łowicz przejazd zapewnią autobusy.

Wprowadzono wzajemne honorowanie biletów PKP Intercity i Kolei Mazowieckich na odcinku Warszawa Wschodnia – Łowicz. Wszystkie pociągi IC będą się dodatkowo zatrzymywać na stacji Bednary i Łowicz (pociągi, które nie mają planowego postoju).

Równocześnie – jak zapewnił rzecznik PKP PLK – informacje o zmianach w kursowaniu pociągów przekazywane są na stacjach i przystankach.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDrogi idą do remontu
Następny artykułPiknik ze zdrowiem w tle