Strona główna Iłów Oznakują drogi i wsie

Oznakują drogi i wsie

719
0
PODZIEL SIĘ
W końcu spełnione zostaną postulaty zgłaszane przez sołtysów i mieszkańców gminy Iłów dotyczące oznakowania wszystkich gminnych dróg i miejscowości. W urzędzie gminy zapadła decyzja o postawieniu tablic, które zawierać będą tylko o nazwy miejscowości, ale również o numery posesji zlokalizowanych na konkretnym odcinku wioski.
To bardzo ważne, gdyż do wielu miejscowości, zwłaszcza tych mniej znanych i leżących na uboczu   bardzo trudno trafić. Problem mają głównie goście odwiedzający naszą gminę, a także służby medyczne i strażacy, szczególnie ci z poza naszego terenu – wspominał na jednej z sesji w ubiegłym roku jeden z sołtysów.
Przemysław Nowacki, sekretarz gminy Iłów potwierdza fakt, że w wielu wioskach brakowało właściwych tablic informujących o nazwie miejscowości, a  tam, gdzie one były też bywały problem z dotarciem pod właściwy adres. W wielu przypadkach winę za to ponosiła nieuporządkowana, chaotyczna numeracja.
– Zdecydowaliśmy, że trzeba to wreszcie zmienić i wprowadzić spójny system oznakowania, umożliwiający swobodne poruszanie się po miejscowościach. To pozwoli uniknąć dotychczasowych kłopotów z dotarciem do konkretnej posesji – wspomniał Roman Kujawa, wójt gminy Iłów.
Całość działań z oznakowaniem ma być uporządkowany i ujednolicony do końca roku. Koszt tej inwestycji pokrywa w całości gmina Iłów.
BN