Strona główna Kronika kryminalna Odpowiedzą za włamania na terenie powiatu

Odpowiedzą za włamania na terenie powiatu

593
0
PODZIEL SIĘ
Policjanci z Referatu Operacyjno – Rozpoznawczego zatrzymali 20 – latka podejrzanego o szereg kradzieży na terenie powiatu sochaczewskiego. Zarzuty usłyszał również jego 70 – letni wspólnik. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Podejrzany 20 – latek odpowie za kradzieże, których dokonywał od czerwca ubiegłego roku do marca 2018 r. Jak ustalili operacyjni, jego łupem padły m.in.  motorower, piła spalinowa, krajzega, rower oraz odzież. Młody mieszkaniec naszego powiatu został zatrzymany i doprowadzony do sochaczewskiej komendy. Przedstawiono mu cztery zarzuty kradzieży do których się przyznał. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Młody mieszkaniec gminy Nowa Sucha jest bardzo dobrze znany  miejscowym funkcjonariuszom. Ostatnio próbował ukryć się przed policjantami pod łóżkiem, by uniknąć odpowiedzialności za kradzież samochodu.
W ręce kryminalnych wpadł również jego 70 – letni wspólnik, który będzie odpowiadał za dwie kradzieże. Podczas wykonywanych czynności przyznał się do popełnienia przestępstw.
Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest jednak rozwojowa, operacyjni ustalają czy mężczyźni nie odpowiadają za inne podobne przestępstwa do których doszło na terenie powiatu sochaczewskiego.
Agnieszka Dzik
fot. KPP Policja