Strona główna Sochaczew gmina Oddali grunt pod drogi

Oddali grunt pod drogi

768
0
PODZIEL SIĘ
Część ziemi w pasach drogowych na terenie gminy Sochaczew właściciele nieruchomości w Feliksowie i Kaźmierowie oddali nieodpłatnie gminie. Dzięki temu uda się poszerzyć odcinki dróg w obu miejscowościach.
Cieszy nas taka postawa Jakuba i Urszuli Felczaków oraz Sławomira i Urszuli Łozowskich, którzy zgodzili się oddać gminie za darmo pasy gruntów przy obecnych drogach na ich poszerzenie. Skorzystają na tym wszyscy mieszkańcy gminy, a my będziemy teraz mogli szybciej przystąpić do prac modernizacyjnych i rozbudowy dróg w tym miejscu. Gdybyśmy musieli dokonać zakupu, to gmina musiałaby nie tylko wygospodarować środki na zakup, ale też przejść całą procedurę zakupu. To trwa bardzo długo i inwestycja byłaby przełożona w czasie. Dysponując już gruntem przy drogach, możemy przystąpić do prac modernizacyjnych – mówi Mirosław Orliński, wójt gminy Sochaczew.
W przypadku Feliksowa, to w sumie około 0,42 hektara. Natomiast w Kaźmierowie są to pasy po 815 m kw. i 810 m kw.
Radni zaakceptowali jednogłośnie przyjęcie darowizny od mieszkańców obu wsi. Prace zgodnie z zapowiedzią wójta mają ruszyć jeszcze w tym roku.
BN