Strona główna Rybno Nadal nie ma herbu

Nadal nie ma herbu

809
0
PODZIEL SIĘ
Grzegorz Kropiak, wójt gminy Rybno uważa, że dla tak niezasobnej gminy jak Rybno, dotacje na OZE są wielką szansą na zmniejszenie kosztów energii
Gmina Rybno jest jedyną gminą w powiecie sochaczewskim, która nie ma własnego herbu. Zabiegi o stworzenie godła trwają już od dawna. Jednak zgodnie z przepisami nie można ustalić herbu ot tak sobie i dla własnej fantazji.
Godło gminy musi spełniać wiele warunków – zawierać symbolikę odnoszącą się do regionu i wsi, a także być wykonane zgodnie z ustaleniami komisji heraldycznej, która zapoznaje się z wnioskiem, propozycjami oraz przedstawionymi projektami. Gmina Rybno zebrała więc swoje propozycje i skierowała wniosek do komisji heraldycznej o dokonanie dla niej wyboru godła i zaakceptowanie gminnego pomysłu. I choć przedstawiono cały pakiet propozycji zebranych na kilkunastu stronach wraz z opisami, to wszystkie te sugestie zostały zakwestionowane i odrzucone.
– Jednak nie będziemy ustawać w zabiegach o swój herb. Chcemy, jak inne gminy posiadać takie godło. Uzupełnimy więc i poprawimy nasze pomysły, po czym wystąpimy z drugim wnioskiem o herb. I mam nadzieję, że tym razem się uda – mówi Grzegorz Kropiak, wójt gminy Rybno.
BN
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTerenowa lekcja historii
Następny artykułCzas na Noc Muzeów