Strona główna Kampinos Majowe uroczystości w Granicy

Majowe uroczystości w Granicy

582
0
PODZIEL SIĘ
Kampinoska majówka, to już nasza wieloletnia tradycja. Tego dnia spotykamy się w Granicy, aby świętować rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz gminny Dzień Strażaka.   W tym roku nasi druhowie przygotowali pokaz swojego sprzętu i umiejętności.
3 maja uroczystości rozpoczęły się przy tzw. Kapliczce Leśników w Granicy Mszą św., którą odprawił ks. Jan Franciszek Sudoł, Proboszcz Parafii Kampinos. Tego dnia nie mogło zabraknąć delegacji z jednostek OSP z naszej gminy wraz z pocztami sztandarowymi oraz pocztów sztandarowych z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kampinosie. 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków, dlatego również Wójt Monika Ciurzyńska dziękowała druhom za ich służbę, zaangażowanie i codzienną gotowość niesienia pomocy.
Po Mszy św. na uczestników majówki, wszystkich gości i turystów czekała pyszna grochówka strażacka oraz kiełbaski pieczone na ognisku. Ponadto druhowie z OSP Kampinos oraz OSP Zawady przygotowali specjalny pokaz rozwijania linii gaśniczej oraz pokaz dotyczący udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Dziękujemy wszystkim obecnym za wspólne świętowanie!
Paweł Wróblewski
Foto: Anna Kamińska