Strona główna Brochów Maj z książką

Maj z książką

627
0
PODZIEL SIĘ

W ramach XV edycji ogólnopolskiego programu Tygodnia Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Brochowie odbył się cykl spotkań z czytelnikami. Tegoroczne hasło Tygodnia „(Do)Wolność Czytania” nawiązywało do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pierwszym gościem spotkań była Maria Stroińska. Jako mała dziewczynka została wywieziona bez rodziców do obozu w Auschwitz. Ogromna chęć życia sprawiła, że po wojnie wróciła do Warszawy i odnalazła rodzinę. Potem w bibliotece zagościły motyle książkowe. Najmłodsi uczniowie z podstawówki spotkali się z Panią Bajką, by wysłuchać opowieści „Wysypisko książek”.

Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie „Książka i kawa” z udziałem Łukasza Gralaka, roaustera w Palarni Kawy. Opowiedział on o tajnikach kawy, jej wypalaniu, pochodzeniu, sposobach zaparzania. Spotkanie to zainaugurowało Dyskusyjny Klub Książki. Ostatnią majową imprezą była wspólna zabawa „Czytające rodziny”. W świat bajek i baśni wprowadziły uczestników kalambury oraz bajkowa zgaduj zgadula.

Oprac. BN

Fot. GBP Brochów

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTurniej w ulewnym deszczu
Następny artykułWywalczyli medale