Strona główna Sochaczew gmina Magiczny Dzień Dziecka

Magiczny Dzień Dziecka

708
0
PODZIEL SIĘ
W niedzielę, 27 maja, Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa oraz Sylwester Kaczmarek, przewodniczący Rady Miasta, zapraszają dzieci do Krainy Przygód na terenie ogródka jordanowskiego przy Al. 600-lecia. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do godziny 17.30. Cały teren podzielony zostanie na kilka stref pełnych atrakcji.
W Krainie Muzycznej dzieci będą mogły przenieść się na Wyspę Pacynek lub do Krainy Cukierków, oraz wziąć udział w animacjach „Pan Marcepan i Madame Lukier”, wysłuchać koncertu na wesoło w wykonaniu orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej, obejrzeć m.in. przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek” w wykonaniu nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 4. Dla zebranych zatańczy również zespół „Carbo Dance”.
W Krainie Malucha na najmłodszych czekać będzie muzyczna przygoda z elementami zajęć umuzykalniających pt. „MeloMaluchy MeloBrzuchy”, zajęcia stymulujące słuch maluchów za pomocą śpiewu, rytmu i ruchu. Dodatkowo „Plastusiowa kraina”, w której milusińscy będą mieli szansę wykonać kreatywne i twórcze prace plastyczne oraz Orkiestra Recyklingowa – każde dziecko może zostać muzykiem podczas zajęć dźwiękowych prowadzonych przez Katarzynę Orlińską. Natomiast w Krainie Plastycznej dzieci pod okiem Łukasza Kucińskiego, twórcy i pasjonata komiksów, przeniosą się do świata komiksu. Zapoznają się z etapami jego powstawania – od wymyślenia fabuły i bohaterów, poprzez techniki rysunku, projektowanie szczegółów scenografii i wyglądu komiksowych postaci. Dzieci będą mogły również stworzyć piękne kartki oraz dekoracje z origami.
W Krainie Gier i Zabaw czekać będą ulubione gry w formacie XXL – kolorowe plansze, po których dzieci mogą chodzić, skakać i biegać. A mali konstruktorzy do swojej dyspozycji będą mieli klocki Maple.
Prawdziwy, naukowy zawrót głowy czekać będzie w Krainie Odkrywcy, podczas pokazów Centrum Nauki Kopernik. Dowiemy się, czym dla fizyka jest dźwięk, a czym dla artysty? Jak działa metronom? Czy wszystko może być instrumentem? Zastanowimy się, jak różnorodnie można podchodzić do tematu muzyki, i poszukamy elementów potrzebnych do stworzenia dźwięków. Poznamy różne instrumenty i zidentyfikujemy najbardziej znane odgłosy.
Z kolei Kraina Książki zabierze dzieci do magicznego świata bajek. W czasie zajęć literacko-plastycznych „Zaginęła księżniczka”, dzieci wykonają portret pamięciowy znanych księżniczek z bajek, a kalambury „W krainie książek” sprawdzą znajomość bajek. Będą też zabawy z chustą animacyjną, fotookienko z książką.
Natomiast instruktorzy ze Stowarzyszenia Muzealna Grupa Historyczna w Krainie Historycznej przeniosą dzieci do świata obozu wojskowego i obozu survivalowego. Gdzie będzie można wziąć udział w zajęciach z topografii i posługiwania się mapą, poznać alfabet Morse’a oraz szyfry. Dzieci wezmą m.in. udział w podchodach, podczas których nauczą się udzielać pierwszej pomocy w warunkach polowych. Na najmłodszych uczestników czekać będą kolorowanki.
Z kolei w Krainie Sportowej dzieci wezmą udział w konkurencjach, grach i zabawach przygotowanych przez: MOSiR, Rugby Club Orkan Sochaczew, TPD, Sochaczewskim Centrum Sportów Walki, UKS Dragon Fight Club, Uniwersytetem Trzeciego Wieku.
Każde dziecko wspólnie z rodzicem będzie mogło pokonać tor przeszkód, otrzymując przy każdym ze stanowisk wpis do „Paszportu rodzinnej aktywności sportowej”. Zwieńczeniem rywalizacji będzie przejście całej trasy gry planszowej, której mały wzór znajduje się w wydanej przez urząd miejski książeczce „Sochaczew na sportowo”.
Dodajmy, że podczas imprezy rodzice i dziadkowie będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań poziomu cukru we krwi i ciśnienia tętniczego.
UM/dot
Fot. UM Sochaczew