Strona główna Sochaczew gmina Kto odbierze odpady?

Kto odbierze odpady?

701
0
PODZIEL SIĘ
W najbliższych dniach zapadnie decyzja o wyborze firmy, która podejmie się zagospodarowania odpadów na terenie gminy Sochaczew. Otwarcie ofert nastąpi 22 maja. Jak stwierdza Mirosław Orliński, wójt gminy Sochaczew, wybór nowej firmy podyktowany jest tym, że kończy się umowa konsorcjum firm Zebra – Remondis, które się dotychczas tym zajmowało.
– Czy będzie to dotychczasowa firma, czy zupełnie nowa, o tym zdecyduje komisja przetargowa. Nie ukrywam, że dla nas najważniejsza jest cena usługi. Nie chcemy bowiem podwyższać kosztów obsługi mieszkańcom naszej gminy. Chcemy, aby odbiór odpadów pozostał w dotychczasowej cenie – mówi wójt Orliński.
W minionym roku koszty obsługi zagospodarowania i wywozu odpadów wyniosły 1 440 692 zł, w tym sam ich odbiór kosztował gminę nieco ponad 1,39 mln zł. Do tego trzeba doliczyć koszty administracyjne w wysokości prawie 121 tys. zł. Odpady w gminie odbierano od 10 712 osób. Większość zadeklarowała zbiórkę selektywną.
Jednak w sumie wpływy od mieszkańców były mniejsze i gmina musiała dopłacić 326 tys. zł ze swego budżetu za wywóz śmieci.
BN