Strona główna Kronika kryminalna Kronika policyjna

Kronika policyjna

953
0
PODZIEL SIĘ

Cyklisty kontra ciągnik

WITOLDÓW We wtorek, 24 kwietnia w miejscowości Witoldów rowerzysta próbował staranować ciągnik rolniczy. Podczas badań okazało się, że cyklista miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Slalomem przez wieś

NOWA SUCHA W środę, 25 kwietnia, w Nowej Suchej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Okazało się, że mężczyzna ma ponad promil alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem karnym.

Samobieżny ciągnik

ZAKRZEW Do niegroźnego wypadku doszło 26 kwietnia w Zakrzewie, gdzie ciągnik rolniczy zderzył się z samochodem osobowym. Z ustaleń policji wynika, że ciągnik stoczył się i uderzył w zaparkowanego volkswagena.

Pójdzie siedzieć

SOCHACZEW Sochaczewscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego. Poszukiwany 48-latek wpadł w ręce funkcjonariuszy na ul. Wyszyńskiego. Zdarzenie miało miejsce 26 kwietnia.

Wpadli z prochami

BROCHÓW Policjanci zatrzymali 26 kwietnia dwie osoby, które posiadały przy sobie narkotyki. Przy 22-latku podczas kontroli znaleźli amfetaminę i marihuanę. Drugi z mężczyzn 27-letni sochaczewianin miał przy sobie marihuanę. Obaj zostali zatrzymani i osadzeni w areszcie. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

 Rozbójnicy pod kluczem

SOCHACZEW Policjanci aresztowali 24- i 29-latka, podejrzanych o rozbój na taksówkarzu. 29 kwietnia mężczyźni zamówili kurs do Błonia. Krótko potem pobili kierowcę, okradli z pieniędzy i dokumentów, a także uszkodzili auto. Sprawcy zostali szybko zatrzymani. Mężczyznom postawiono zarzut rozboju. Sąd zastosował areszt na 3 miesiące. Bandytom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Hurtowniczka z Armenii

SOCHACZEW Policjanci zabezpieczyli w czasie patrolu na targowisku w sumie 600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. 64-letnia Ormianka miała przy sobie 390 paczek na stoisku, a dalsze 210 policjanci znaleźli w jej mieszkaniu. Teraz grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności za przestępstwo karno-skarbowe. Do zdarzenia doszło 30 kwietnia.

Ściągał paliwo z baku

SOCHACZEW Policjanci zatrzymali w nocy 30 kwietnia 21-letniego mieszkańca gminy Młodzieszyn, który ukradł blisko 200 litrów paliwa z ciągnika siodłowego. Ściągnął je zaparkowanej ciężarówki na jednej ze stacji paliw. Złodziej od razu wpadł. W pobliżu stacji policjanci znaleźli samochód, którym przyjechał, a w bagażniku bańki z olejem napędowym i pompę do paliwa. 21-latkowi grozi mu do 5 lat więzienia

Okradli gołębnik

CHODAKÓWEK Policjanci zostali powiadomieni 1 maja o kradzieży 31 rasowych gołębi na szkodę mieszkańca gminy Sochaczew. Do zdarzenia doszło w Chodakówku.

Skorzystali z okazji

MASZNA Nieznani sprawcy weszli prawdopodobnie przez uchylone drzwi balkonowe do jednego z domów w Masznej. Następnie uszkodzili telewizor i piec centralnego ogrzewania. Do zdarzenia doszło 2 maja.

Pijana nastolatka

BROCHÓW Małoletnia rowerzystka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu skodą. 15-latka była po silnej dawce alkoholu. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, lecz dziewczyna nie wymagała hospitalizacji. Będzie za to odpowiadać przed sądem rodzinnym. Do zdarzenia doszło 2maja.

 

Zderzył się fiatem

SOCHACZEW Na ul. Łąkowej 81-letni rowerzysta doprowadził do kolizji z fiatem. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał blisko promil alkoholu w organizmie. Do kolizji doszło 3 maja.

Spowodowała zderzenie

SOCHACZEW Kobieta kierująca opel astra nieprawidłowo zabezpieczyła swój pojazd. Doprowadziła do tego, że stoczył się i uderzył w parkującego nieopodal citroena. Sprawcę ukarano mandatem. Do zdarzenia doszło 5 maja na ul. 15 Sierpnia.

Oprac. es, BN