Strona główna Powiat Konkurs na dyrektora szpitala

Konkurs na dyrektora szpitala

1123
0
PODZIEL SIĘ
fot. archiwum Expressu Sochaczewskiego
Na ostatniej sesji 14 maja Rada Powiatu w Sochaczewie powołała komisję konkursową, która wybierze nowego dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej – Szpitala Powiatowego w Sochaczewie.
W związku z zakończeniem 30 kwietnia br. trwającej sześć lat kadencji Piotra Szenka na stanowisku dyrektora, radni powiatowi podjętą na ostatniej sesji uchwałą rozpoczęli procedurę konkursową powołania nowego dyrektora Szpitala Powiatowego w Sochaczewie.
Przyjęta dziś uchwała konstytuuje komisję do spraw przeprowadzenia całego konkursu. Teraz komisja może się spotkać, przyjąć regulamin i przystąpić do realizacji procedury zgodnie z przepisami. Trochę ubolewam nad tym, że dopiero dzisiaj mogliśmy podjąć tę uchwałę. Niestety, ustawodawca przygotował taki przepis, który mówi, że możemy rozpocząć cały proces od oczywiście powołania komisji konkursowej, ale dopiero w terminie dwóch miesięcy od dnia zakończenia kadencji poprzedniego dyrektora – mówiła Jolanta Gonta, starosta sochaczewski.
W skład komisji konkursowej weszło pięciu przedstawicieli powiatu, czyli podmiotu tworzącego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej Szpitala Powiatowego w Sochaczewie. Agata Kalińska, Lesław Siergiej, Iwona Dutkiewicz, Michał Orzeszek i Andrzej Wojdas. Szóstym członkiem komisji została Antonina Gigier, reprezentująca w niej Radę Społeczną ZOZ-u. Na przewodniczącego komisji wyznaczono Michała Orzeszka, dyrektora wydziału Audytu Wewnętrznego i Kontroli Zarządczej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie.
Szczegółowe informacje na temat konkursu będzie można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie.
Starostwo Powiatowe
w Sochaczewie