Strona główna Powiat Konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny

700
0
PODZIEL SIĘ
Do 14 maja można nadsyłać prace na XIII konkurs fotograficzny „Najpiękniejsza jest moja mała Ojczyzna”, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe i Powiatowy Zespół Edukacji w Sochaczewie i dodatkowo w tym roku Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego.
Tegoroczna edycja konkursu w głównej mierze poświęcona jest obchodom 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i zakłada wyjątkowo dwie kategorie. Pierwsza, jak w każdej edycji, ma prezentować naturę: krajobraz, florę, faunę. W drugiej młodzi autorzy mają pokazywać drogi Polaków do niepodległości, jej symbole, takie jak barwy narodowe, flaga, godło czy motywy, miejsca związane z walką o wolność, mogą to być zdjęcia ilustrujące cmentarze, pomniki, kapliczki, uroczystości upamiętniające wydarzenia związane z historią walk o niepodległość.
Tematyka musi odnosić się jedynie do obszaru powiatu sochaczewskiego. Zmagania mają na celu rozbudzenie zainteresowań fotografią oraz zachęcenie do poszukiwania piękna otaczającej nas ziemi sochaczewskiej, budowanie pozytywnego wizerunku lokalnej małej Ojczyzny, utrwalanie więzi społecznych i patriotycznych. Do konkursu zaproszeni są uczniowie klas VII szkół podstawowych, klas II i III gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych.
Prace opisane na odwrocie należy składać osobiście lub drogą pocztową (liczy się data stempla pocztowego) w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie, ul. Piłsudskiego 65 (parter, kancelaria ogólna) lub osobiście w Powiatowym Zespole Edukacji, ul. marsz. J. Piłsudskiego 65 – do 14 maja 2018 roku z dopiskiem „Konkurs fotograficzny”. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu oraz wystawa wszystkich nadesłanych prac nastąpi w pierwszej połowie czerwca 2018 roku w Starostwie Powiatowym.
Regulamin i formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie www.powiatsochaczew.pl w zakładce Konkursy.
Starostwo Powiatowe
w Sochaczewie
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKronika kryminalna
Następny artykułNa miarę swoich mozliwości