Strona główna Teresin Gmina okręgiem

Gmina okręgiem

549
0
PODZIEL SIĘ
Rada Gminy Teresin pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały Rady Powiatu w Sochaczewie w sprawie podziału Powiatu Sochaczewskiego na okręgi wyborcze, ustalenia ich numerów i granic, oraz liczby radnych wybieranych w okręgach wyborczych.
Zasadnicza zmiana jest taka, że gmina Teresin w nadchodzących wyborach samorządowych stanie się odrębnym okręgiem z trzema pewnymi mandatami do zdobycia.
Konieczność dokonania zmian granic okręgów i utworzenia nowego okręgu wyborczego jest konsekwencją wzrostu liczby mieszkańców gminy Teresin. Przypomnijmy, liczba radnych wybieranych w powiecie sochaczewskim wynosi 21. Dotychczas, z okręgu nr 2, który obejmował gminy – Nowa Sucha, Sochaczew i Teresin wybieranych było łącznie 7 radnych. Jednakże biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców gminy Teresin, wynika, że będzie wybieranych 3 radnych w tej gminie.
Oznacza to, że teresińska gmina zostaje wyłączona z okręgu nr 2 i tym samym staje się okręgiem nr 4. Jednocześnie dotychczasowy okręg nr 2 tworzyć będą pozostałe tam gminy, czyli Sochaczew i Nowa Sucha, które będą wybierały 4 radnych do składu Rady Powiatu.
Marcin Odolczyk
fot. Pixabay
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPodłączą do sieci
Następny artykułBrama do Chrystusa