Strona główna Teresin Dzieje Szymanowa w literaturze

Dzieje Szymanowa w literaturze

647
0
PODZIEL SIĘ
Bardzo nastrojowy charakter miało patriotyczne spotkanie w Szymanowie. Zainaugurowano tu projekt pod hasłem „Nasze lokalne dzieje…” wpisujący się w ramy gminnych obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W niedzielę, 29 kwietnia, w szymanowskim kościele do wspólnej inicjatywy zaprosili Aleksandra Starus – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Teresinie i Jarosław Żejmo – prezes stowarzyszenia „Teresin – nasze korzenie”. Szymanowskie spotkanie odbyło się współpracy z Parafią Szymanów i Klasztorem Sióstr Niepokalanek.
We wnętrzach kościoła Wniebowzięcia NMP zebrani uczestniczyli w czytaniu literatury związanej z dziejami Szymanowa i regionu. Wysłuchali fragmentów „Kroniki parafialnej”, a także książki „Szymanów. Ocalić od zapomnienia” s. Eny, niepokalanki. Natomiast wstępem do czytania fragmentów lokalnej literatury były „Dzieje Parafii Wniebowzięcia NMP w Szymanowie” autorstwa Łukasza Janeckiego.
Organizatorzy zapraszają już na następne tego typu spotkanie z cyklu „Nasze lokalne dzieje…”. Zaplanowane jest ono na ostatnią niedzielę maja (27 maja) o godzinie 11.00. Tym razem spotkamy się w Niepokalanowie-Lasku.
Marcin Odolczyk

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCenzura jak Hydra żywa
Następny artykułKupują i sprzedają