Strona główna Wyszogród Czas na Noc Muzeów

Czas na Noc Muzeów

775
0
PODZIEL SIĘ
Po raz pierwszy w Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej odbędzie się Noc Muzeów z prawdziwego zdarzenia. Co prawda już w ubiegłym roku muzeum próbowało zorganizować tę imprezę, ale wtedy nie wypaliła.
W tym roku zdecydowaliśmy się starannej przystąpić do realizacji pomysłu i między innymi zaprosić innych do współpracy. Imprezę organizujemy wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą. Przygotowujemy na ten dzień stałe ekspozycje, ale wzbogacone o eksponaty, które wróciły właśnie z konserwacji. Będzie też nowa wystawa „Stoję twarzą do rzeki”, na którą złożą się zbiory Wandy Gołębiewskiej, córki kapitana parowca „Traugutt”. Po wystawach oprowadzać będzie młodzież szkolna przebrana w historyczne kostiumy z różnych epok – mówi Zdzisław Leszczyński, dyrektor Muzeum.
Co istotne, zorganizowany będzie specjalny przejazd autobusowy na trasie Wyszogród – Płock, tak, aby mieszkańcy tych miast mogli wymiennie zobaczyć zbiory muzealne w obu placówkach muzealnych.
W części artystycznej Nocy wystąpi wokalista Paweł Kołodziejski, przygrywający sobie na gitarze. Po nim na scenę wyjdą – skrzypek Andrzej Kramarz i Tomasz Wojtuś, grający na fortepianie.
Początek imprezy w sobotę, 19 maja o godzinie 19.00, a wielki finał o północy.
BN
fot. Muzeum Wisły w Wyszogrodzie