Strona główna Sport Celność ich nie zawiodła

Celność ich nie zawiodła

882
0

Osiem medali przywieźli łucznicy LKS Mazowsze Teresin podczas XXVII Memoriału Michała Sawickiego. Zawody w Radomiu zostały wręcz zdominowane przez reprezentantów z Teresina.

Podopieczni Katarzyny Klata, Alicji Maciągowskiej i Ryszarda Kowalskiego wystąpili tam w szesnastoosobowym składzie. Połowa z nich strzelanie zakończyła, zdobywając upragniony medal.

Najlepiej spośród nich spisały się – Alicja Maciągowska wśród seniorek i Natalia Skrok wśród juniorek. Obie wygrały swoje kategorie. Srebrne krążki wystrzelali natomiast – Marta Narloch (kat. juniorki), Dominika Gajda (kat. kadetki), Dominik Kozłowski (kat. junior) i Krystian Kryszkiewicz (kat. kadet). Z kolei trzecie miejsca wywalczyły – Małgorzata Maciągowska (kat. seniorki) i Maria Małolepsza (kat. kadetki). Oto wyniki pozostałych łuczników i łuczniczek LKS Mazowsze:

Juniorki – 6.Joanna Świerżewska, kadetki – 6.Klaudia Wójcicka, 7.Gabriela Banaszek, 8.Aleksandra Rutkowska, kadeci – 9.Mateusz Nguyen, 12.Marcin Chwesiuk.

Dominika Gajda i Krystian Kryszkiewicz z LKS Mazowsze Teresin zapewnili sobie start na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w łucznictwie. Podczas I rundy Pucharu Polski juniorów młodszych prawdziwy popis umiejętności dał Kryszkiewicz, który nie tylko stanął na podium imprezy, ale też o 40 pkt pobił swój życiowy rekord. W rundzie eliminacyjnej wygrał pięć pojedynków i ostatecznie zajął trzecie miejsce.

I Runda Pucharu Polski stanowiła jednocześnie kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na torach łuczniczych Boruty Zgierz rywalizowało 70 kadetów i 68 kadetek.