Strona główna Sochaczew miasto Był wygon jest plac zabaw

Był wygon jest plac zabaw

829
0
PODZIEL SIĘ
W ubiegłym tygodniu Sochaczew wzbogacił się o kolejny plac zabaw. Powstał on na osiedlu przy ulicy Targowej, a jego budowa przeprowadzona w ramach tegorocznej edycji Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego kosztowała 87 505 złotych.
Na tę inwestycję mieszkańcy osiedla przy ulicy Targowej czekali od lat. Trudno się dziwić, bo na wybudowanym w latach osiemdziesiątych blokowisku nie było miejsca, gdzie mieszkające tam dzieci mogłyby się bawić. Co prawda zarządzająca zasobami mieszkaniowymi sochaczewska Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa ustawiła na osiedlu kilka huśtawek, ale większość z nich już dawno nie nadawało się do użytku.
Pobudzić aktywność
Szansa na poprawę sytuacji pojawiła się w ubiegłym roku, kiedy to Marek Księżak, radny Rady Miejskiej, zgłosił do Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego wniosek dotyczący budowy na osiedlu placu zabaw i siłowni zewnętrznej. Projekt zyskał duże poparcie wśród głosujących, poparło go 1158 mieszkańców Sochaczewa, co oznacza, że co piąty głos został oddany właśnie na ten wniosek.
W ramach realizowanej inwestycji powstaje kompleksowo wyposażony plac zabaw dla dzieci, gdzie najmłodsi będą mogli aktywnie i bezpiecznie  spędzić swój wolny czas na świeżym powietrzu, w pobliżu własnego miejsca zamieszkania. Dodatkowo, zamontowane zostały urządzenia do ćwiczeń na zewnątrz. Jest to ukłon w kierunku osób ćwiczących na świeżym powietrzu. Jest to też sposób popularyzacji aktywności fizycznej wśród mieszkańców, którzy idąc za przykładem sąsiada, zaczną spędzać swój czas aktywniej.  Z niecierpliwością oczekujemy zakończenia inwestycji i oddania do użytku mieszkańców tworzonego na Osiedlu Polna placu zabaw i  siłowni – powiedział nam Marek Księżak
Dla małych i dużych
Do budowy placu, który stanął pomiędzy blokami na ulicy Targowej (nr 6A, 8A) oraz Al. 600-lecia (bloki nr 70 i 72A), zgłosiły się cztery firmy. Najkorzystniejszą ofertę, na kwotę 87,5 tysiąca złotych, złożyła firma Magic Garden. To właśnie ona zainstalowała sześć urządzeń, z których będą mogły korzystać maluchy: podwójną huśtawkę, piaskownicę z osłoną przeciwsłoneczną, huśtawkę wagową oraz jednoosobowe urządzenie ruchowe. Na placu pojawił się także zestaw składający się z zadaszonych wieżyczek i zjeżdżalni oraz wieloosobowe urządzenie ruchowe. Natomiast młodzież i dorośli będą mieli do swojej dyspozycji stoły z szachownicą i do grania w tenisa stołowego. Całość uzupełnią ławki i kosze na śmieci. Zaś wzdłuż wybudowanego ogrodzenia pojawi się żywopłot.
Tuż obok placu zabaw powstała siłownia zewnętrzna. Składa się ona z sześciu urządzeń treningowych: dwustanowiskowego biegacza, maszyny do wyciskania w pozycji siedzącej dla dwóch ćwiczących, wioślarza, dwustanowiskowego surfera, orbitreka oraz twistera, z którego będą mogły korzystać jednocześnie trzy osoby. Na siłowni został zamontowany również pięciostanowiskowy stojak dla rowerów.
Jerzy Szostak
Fot. Jerzy Szostak