Strona główna Kronika kryminalna Był pijany, nie posiadał prawa jazdy, spowodował kolizję i policjanci znaleźli przy...

Był pijany, nie posiadał prawa jazdy, spowodował kolizję i policjanci znaleźli przy nim narkotyki

656
0
PODZIEL SIĘ

Pijany 28 – latek wjechał na rondo i zatrzymał się na wyspie środkowej. Nie dość, że mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, to dodatkowo policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Za popełnione przestępstwa grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zostali powiadomieni, że na jednym z rond w Sochaczewie doszło do zdarzenia drogowego. Po przybyciu na miejsce okazało się, że kierowca volkswagena nie wyhamował przed rondem i część jego pojazdu jest zawieszona na wyspie środkowej.

Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna może być pijany i nie mylili się. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że 28 – latek ma prawie 2,5 promila w organizmie. Rozbity samochód i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to tylko część jego problemów. Okazało się, że sochaczewianin miał w kieszeni torebkę z marihuaną, a z policyjnych systemów wynikało, że nie posiada on uprawnień do kierowania.

Mężczyzna został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających, a także kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ukarano go również mandatem karnym za jazdę bez uprawnień i spowodowanie kolizji.

Za popełnione przestępstwa grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż.szt. Agnieszka Dzik