Strona główna Rybno Będzie nowy konkurs

Będzie nowy konkurs

613
0
PODZIEL SIĘ
W gminie Rybno udało się z sukcesem rozstrzygnąć konkurs dla organizacji pozarządowych zajmujących się wspieraniem i upowszechnianiem kultury fizycznej oraz organizację zajęć sportowych w zakresie piłki nożnej, siatkówki, tenisa stołowego, lekkoatletyki i strzelectwa. Wybrany został Uczniowski Klub Sportowy „Feniks” w Rybnie. Przyznano mu 30 tysięcy złotych dofinansowania na całość zadań w bieżącym roku.
Część z tych zadań już jest realizowanych. Klub złożył wniosek i nie czekając aż pojawią się fundusze, przystąpił do pracy. Stąd pierwsze imprezy i działania sportowe pokrył z własnych, posiadanych funduszy. Teraz będzie mógł skorzystać z dofinansowania – wspomniał Grzegorz Kropiak, wójt gminy Rybno.
Jednak drugi konkurs dla organizacji pozarządowych, dotyczący kultury, sztuki oraz ochrony dóbr i dziedzictwa narodowego, nie przyniósł rozstrzygnięcia. Nie zgłosiła się żadna firma.
Jednak nie rezygnujemy z przekazania funduszy na cele kulturalne w naszej gminie. Wierzę, że znajdzie się organizacja, która podejmie się działań w sferze kultury i ochrony dziedzictwa narodowego na terenie naszej gminy. Niebawem ogłosimy kolejny konkurs i liczymy na zainteresowanych – dodaje wójt Rybna.
BN
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDwa medale żaków
Następny artykułCenzura jak Hydra żywa