Strona główna Sport Wywalczyli medale

Wywalczyli medale

123
0

Nie dają o sobie zapomnieć zapaśnicy LKS Mazowsze Teresin. Po ostatnich medalowych występach na ogólnopolskich matach najmłodszych reprezentantów, tym razem znakomity występ zanotowali ich starsi koledzy. Waleczni z Teresina czterokrotnie stawali na podium Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w zapasach w stylu wolnym. Sukces tym cenniejszy, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie.

Prestiżowe zawody odbyły się w Krotoszynie, a na starcie cała plejada najlepszych zapaśników w kraju, wśród nich jedenastoosobowa ekipa LKS Mazowsze. Turniej rozgrywany był w ramach XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Wielkopolska 2018.

Na krotoszyńskich matach klasą dla rywali był Hubert Wiśniewski, który zdominował kategorię wagową do 110 kg, zdobywając tytuł mistrza Polski juniorów. W walce finałowej pokonał Łukasza Augustajtysa z Wikinga Wolin przez położenie na plecy.

Mamy też trzy medale koloru brązowego. Wywalczyli je – Wojciech Wysocki (kat. wag. 60 kg), Jakub Sieczka (kat. wag. 71kg) oraz Filip Wiśniewski (kat. wag. 92 kg).

Co ważne, wobec świetnej postawy teresińskich zawodników, klub z Teresina wygrał rywalizację zespołową, tym samym, podobnie jak przed rokiem, zajmując pierwsze miejsce w stawce 57 klubów.

Oto miejsca pozostałych naszych zawodników: 5.Mateusz Rutkowski, 8.Fabian Niedźwiedzki, 8.Damian Orłowski, 9.Bartłomiej Golinski, 10.Szymon Bońda, 17.Aloyan Vanik, 17.Mariusz Pawłowski.

Warto dodać, że w klasyfikacji wojewódzkiej pierwsze miejsce zdobyło mazowieckie. Łącznie mazowieccy zapaśnicy zdobyli 83 pkt, z czego wkład zapaśników z Teresina wyniósł ponad połowę tej puli, bo aż 48 pkt.