Strona główna Sport Medalowy turniej

Medalowy turniej

445
0

W dniach 9–13 maja   w Żerkowie k. Jarocina odbył się turniej finałowy brydża sportowego w ramach XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych. Jest to turniej rangi Mistrzostw Polski Juniorów w wieku 16-18 lat.

Brydżyści „Piasta” Feliksów wywalczyli w nim dwa srebrne medale. Oba w turniejach na tzw. zapis maksymalny. Karolina Kowalska i Kamila Kiraga w stawce 20 par dziewcząt zajęły drugie miejsce. Tę samą lokatę w turnieju par chłopców (40 par) zajęli Kacper Kopka i Krzysztof Cichy (AZS UW).

Nie udało się zdobyć medali w turniejach na tzw. zapis średni. Dziewczęta uplasowały się na 10 miejscu a chłopcy na 5.

W Żerkowie wystąpili również Dominik Kamelak i Dominik Florczak, dla których zakwalifikowanie się do finałów już było sukcesem. Jako najmłodsi w stawce i najmniej doświadczeni zajęli w turniejach miejsca: 37 i 36. O medale walczyć będą jeszcze dwukrotnie.

Nasza pięcioosobowa ekipa w klasyfikacji klubów zajęła doskonałe 6 miejsce (22 kluby) i walnie przyczyniła się do zdobycia przez Mazowsze I miejsca w klasyfikacji województw.

Bardzo pracowicie zapowiada się dla dwóch brydżystów „Piasta” okres wakacyjny. Kacper Kopka i Jakub Dziuba reprezentować będą Polskę w sierpniu na Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów w Chinach. Kacper w kategorii U-21, Jakub w U-16. Wcześniej, w lipcu Młodzieżowe Mistrzostwa Europy par w Chorwacji.