Strona główna Sport Tygrysice na podium

Tygrysice na podium

198
0

Zebrane już doświadczenie oraz systematyczne treningi młodych Tygrysic dawały nadzieję na to, że nasze rugbistki staną wreszcie na podium turnieju Mistrzostw Polski w Rugby „7” Juniorek U16.

Po zakończonym pierwszym meczu nadzieja tliła się nadal. Co prawda sochaczewianki wysoko przegrały z Juvenią Kraków, ale do przerwy prowadziły 7:5. Niestety po zmianie stron popełniły zbyt dużo błędów i musiały przełknąć gorycz porażki. Dwa kolejne zostały wygrane. Cieszy zwłaszcza zwycięstwo nad gospodyniami turnieju Budowlanymi Łódź. Tygrysice zajęły drugie miejsce w grupie i awansowały do półfinałów.

Niestety Atomówki nie pozostawiły naszym dziewczętom złudzeń, która z ekip jest jak na razie mocniejsza. W małym finale podopieczne Marcina Stencla i Piotra Wylota stoczyły heroiczny bój z Gladiatorkami.

Zmęczone i rozbite Tygrysice wyszły na mecz o brąz w 6-osobowym składzie. Rywalki zachowały się fair i zdjęły z boiska jedną zawodniczkę. Pomimo tego pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem rywalek 12:0. W drugiej połowie na boisku działy się rzeczy niesamowite. Walka trwała o każdą piłkę. Wreszcie sochaczewiankom udało się przyłożyć. Czas gry minął, ale na rugbowym boisku rywalizuje się do martwej piłki. Tygrysice po raz drugi przykładają. Z bardzo niedogodnej pozycji podwyższała Wiktoria Mamcarz. Jej kapitalny kop okazał się skuteczny i mecz zakończył się remisem 12:12. Cóż było robić, trzeba wybiec na dogrywkę. Pierwsza nie przyniosła zmiany wyniku. Dopiero pod koniec drugiej Gladiatorki przerwały linię obrony i zdobyły złote przyłożenie. Prawdopodobnie ten ponad dwudziestominutowy mecz na długo pozostanie w pamięci jego uczestniczek. Tygrysice zajęły czwarte miejsce i straciły szansę na medal Mistrzostw Polski. Zyskały kolejne doświadczenia, które mieć trzeba nadzieję będą procentowały już w najbliższej przyszłości.

Tygrysice zaprezentowały się w składzie: Natalia Gliwińska, Julia Sieradzka, Adrianna Bednarczyk, Wiktoria Mamcarz, Amelia Skurzewska (c), Julia Zydlewska, Oliwia Kulińska, Liwia Szymańska oraz Marcin Stencel (trener), Piotr Wylot (II trener) i Emilia Stencel (kierowniczka drużyny).