Strona główna Teresin Terenowa lekcja historii

Terenowa lekcja historii

275
0
PODZIEL SIĘ
Kilka grup na starcie, jedenaście punktów na trasie, a w każdym z nich do zaliczenia zadanie. Matematyczne, logiczne, sprawnościowe – ich tematyka była różna, ale zawsze nawiązywała do wydarzeń związanych z historią Polski.
Tak wyglądała gra terenowa po gminie Teresin, zorganizowana 1 maja przez harcerzy z 1 DH im. św. Maksymiliana Kolbe przy wsparciu hufca ZHP Sochaczew. Była to propozycja dla młodszych i starszych, ale także całych rodzin. Na siedmiokilometrową trasę wyruszyły kilkuosobowe patrole o różnych nazwach. I trzeba przyznać, że była to interesująca wędrówka poprzez dzieje naszej Ojczyzny i jednocześnie niepowtarzalna lekcja historii. Patrole na starcie witał Marek Jaworski – wicewójt gminy Teresin, który obdarował uczestników gry patriotycznymi upominkami.
„Przystankami” podczas drogi były ważne wydarzenia z naszej historii, które doprowadziły do niepodległości w 1918 roku.
Uczestniczyłam w wielu grach miejskich, ale ta w Teresinie zaskakuje niekonwencjonalnymi zadaniami, a do tego nie tylko można utrwalić wiedzę o historii naszego kraju, ale też znakomicie się bawić i bardzo aktywnie spędzić piękny słoneczny majowy dzień – mówiła Marta, jedna z uczestniczek.
Udział w grze „Ku Niepodległej” był bezpłatny. Przedsięwzięcie doskonale wpisało się w ramy gminnych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Marcin Odolczyk
Fot. Marcin Odolczyk
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzkoły wejdą do sieci
Następny artykułNadal nie ma herbu