Strona główna Sport Zwycięstwo okupione kontuzją

Zwycięstwo okupione kontuzją

528
0
PODZIEL SIĘ
Przed meczem z Ekstraligi na boisku bocznym zwarły się ze sobą ekipy Orkana oraz Budowlanych Lublin. Tylko przez kilka pierwszych minut goście starali się dorównać naszym juniorom. Jednak wraz z upływem czasu przewaga gospodarzy rosła.
Ostatecznie Orkan wygrał 38:3 i ten fakt z pewnością cieszy. Martwi zapewne kontuzja Sebastiana Misiaka, którego z boiska musiała zabrać karetka pogotowia.
Po meczu trener Jakub Seklecki tak skomentował jego przebieg: – To nasz pierwszy mecz w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018. Na początku spotkania było widać sporą nerwowość w obu drużynach. Zrobiliśmy kilka niewymuszonych błędów. Jeden z nich przeciwnik zamienił na trzy punkty. W tym spotkaniu byliśmy drużyną, która pokazała dojrzałe rugby, zdominowaliśmy przeciwnika w młynie zwartym i grze otwartej. Widowiskowa, odważna gra w formacji ataku i 100 procent skuteczności naszego kopacza Adriana Nowakowskiego, zaowocowały wysokim zasłużonym zwycięstwem nad aktualnym vice-mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej.
Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin 38:3 (21:3)
punkty: Kacper Szufliński (10), Michał Szwarc (10), Adrian Nowakowski (8), Krystian Adamiak (5), Dawid Szymerski (5)
skład: Bucan, Sobański, Wiśniewski, Gołębiowski, Mroziński, Misiak, Getka, Hanna Starr, Adamiak, Nowakowski, Lech, Szufliński, Szwarc, Szymerski, Lewandowski oraz Ostrowski, Chmielewski, Panek, Kitliński, Książek, Sargowicki, Perak, Star, Struss
Tomasz Ertman
Fot. Krzysztof Lewandowski