Strona główna Sochaczew miasto Znów zamkną Trojanowską

Znów zamkną Trojanowską

805
0
PODZIEL SIĘ
Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym tygodniu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ulica Trojanowska. Prace przy jej przebudowie potrwają do końca października.
Przed nami drugi etap przebudowy ul. Trojanowskiej. Tym razem ulica zostanie wyremontowana na odcinku o długości 1116 metrów, od ulicy Łąkowej do ulicy Przylasek. Inwestycja zostanie wykonana na zlecenie Starostwa Powiatowego w Sochaczewie przez firmę Prima.
Radni sypnęli kasą
To właśnie ona wygrała ogłoszony przez sochaczewskie starostwo przetarg na realizację inwestycji, oferując 6 113 177 zł. Co prawda zaproponowana przez Primę kwota przewyższała zarezerwowane na ten cel przez powiat środki, czyli około 5,7 miliona złotych, to jednak radni na ostatniej sesji Rady Powiatu zdecydowali się o dołożeniu brakujących 333,5 tysięcy złotych.
To z kolei oznacza, że Jolanta Gonta, starosta sochaczewski, będzie mogła podpisać umowę z wykonawcą inwestycji. Dodajmy, że połowę potrzebnych na przebudowę środków, czyli trzy miliony złotych powiat otrzymał z rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Do inwestycji dołożył się również miejski samorząd, przeznaczając na ten cel z własnego budżetu 1,5 mln zł. Podobnie było w przypadku I etapu przebudowy ulicy Trojanowskiej, w której także partycypowało miasto.
Jak wynika z naszych informacji, miasto dołoży się także do trzeciego etapu przebudowy – która, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rozpocznie się w przyszłym roku i obejmie odcinek Trojanowskiej od skrzyżowania z ulicą Przylasek do granic miasta.
 Wytyczyli objazdy
Wszystko wskazuje na to, że prace przy remoncie ulicy Trojanowskiej powinny się rozpocząć 20 kwietnia. Jest już znana organizacja ruchu, a ta przewiduje zamknięcie ulicy dla ruchu. Będą się mogły po niej poruszać jedynie pojazdy mieszkańców posesji położonych przy Trojanowskiej – powiedział nam Marcin Głuchowski z firmy Prima. Dodając jednocześnie, że sama przebudowa będzie prowadzona w trzech etapach: I od ulicy Łąkowej do ulicy Piaszczystej, II od Piaszczystej do domu weselnego Arkadia i III od Arkadii do ulicy Przylasek. Nie zapadła jednak decyzja, który z tych odcinków będzie realizowany w pierwszej kolejności. Niewykluczone, że będą to od razu odcinki I oraz III.
Dodajmy, że objazd remontowanej ulicy będzie się odbywał ulicą Piaszczystą oraz Przylasek. Z tym tylko, że po tych ulicach będą mogły się poruszać pojazdy osobowe. Inne, w tym tiry, aby objechać na teren budowy będą musiały jeździć ulicą Warszawską i drogą krajową nr 92 do skrzyżowania z drogą powiatową w Zosinie. Tiry nie będą mogły natomiast skręcać w gminną drogę prowadzącą przez Las Kożuszkowski ze względu na jej fatalny stan i zapowiadany jej remont przez gminę Sochaczew.
Same prace związane z przebudową ulicy Trojanowskiej rozpoczną się od zerwania obecnej nawierzchni. Następnie zostanie wybudowana kanalizacja deszczowa oraz nastąpi poszerzenie ulicy, której jezdnia po zakończeniu remontu będzie miała od 6 do 7 metrów szerokości. Wzdłuż Trojanowskiej powstaną nowe chodniki oraz zatoki postojowe dla samochodów i autobusów. W tym kilkadziesiąt nowych miejsc parkingowych w okolicy cmentarza komunalnego. Przebudowie ulegnie także parking przy cmentarzu komunalnym. Wybudowana zostanie również ścieżka rowerowa.
Jerzy Szostak
Fot.: Jerzy Szostak