Strona główna Edukacja Z ekologią za pan brat

Z ekologią za pan brat

703
0
PODZIEL SIĘ
Miejski ośrodek sportu i rekreacji w Sochaczewie po raz kolejny zorganizował edukacyjny dzień dla najmłodszych sochaczewian. Gry i zabawy stanowiły przekaz ekologiczny. Tak naprawdę to już w przedszkolu dzieci uczą się, jak segregować śmieci, dlaczego nie wolno ich wyrzucać gdzie popadnie.
Grupa dorosłych i młodzieży postarał się, by dzieciom nie zabrakło wrażeń. Każdy na wstępie dostawał do ręki karton i kredki, a potem zaczynało się malowanie. Przesłanie było jedno – nasza Ziemia i jak ją chronić. Powstało blisko 20 prac, a jury konkursowe, w którym byli między innymi Anna Sobieraj – dyr. Przedszkola nr 6 w Chodakowie, Patryk Sobieraj – p.o. kierownika MOSiR-u oraz Piotr Gadziński – red. naczelny portalu Sochaczew24.info miało nie lada zadanie. Zróżnicowany wiek autorów prac zadecydował o tym, by nie wyróżniać pierwszych miejsc. Najciekawsze rysunki nagrodzono talonami pizzerii Atmosfera i sokami Tęczowego Ogrodu, wszystkie pozostałe drobniejszymi upominkami. Żadne dziecko nie odeszło z pustymi rękami.
Mnóstwo radości sprawiały zabawy z chustą i piłeczkami, stawianie wieży z klocków przy pomocy specjalnego rynsztunku, a także wrzucanie śmieci do wiadra. Powodzeniem cieszyło się malowanie dziecięcych buź. Przeciąganie liny zwabiło nie tylko najmłodszych, ale też i rodziców, w tym wiele mam, cioć, a nawet babć. Nad wszystkim czuwali Patryk Sobieraj, p.o. kierownika MOSiR-u, Anna Sobieraj, dyr. Przedszkola nr 6 w Chodakowie. A także silna grupa młodych ludzi z Klubu Wolontariusza przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej – Piotr Pętlak, Patryk Majewski, Ania Jaworek, Wiktoria Umiastowska, Michał Gniadzik.
Monika Gadzińska