Strona główna Kronika kryminalna Z dwoma promilami i sądowym zakazem doprowadził do kolizji z dwoma pojazdami

Z dwoma promilami i sądowym zakazem doprowadził do kolizji z dwoma pojazdami

699
0
PODZIEL SIĘ
Doprowadził do kolizji z dwoma pojazdami, miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie i czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz będzie się tłumaczył przed sądem.
Policjanci z sochaczewskiej drogówki zostali wezwani na miejsce kolizji do której doszło 4 kwietnia w Wójtówce. Ustalono, że 40 – letni mieszkaniec gminy Sochaczew kierujący pojazdem Seat Toledo doprowadził do zderzenia volkswagenem golfem i ciągnikiem siodłowym marki Daf z naczepą.
Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad dwa promile. Odpowiedzialność karna jaką może ponieść 40 – latek za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości nie jest jego jedynym problemem. Mundurowi ustalili w policyjnym systemie, że mężczyzna ma czynny sądowy zakaz kierowania pojazdami, który obowiązywał do 2020 roku.
Po zmianie przepisów w których zaostrzono kary dla pijanych kierowców i piratów drogowych, mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd obligatoryjnie wyda też zakaz prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat.

KPP Sochaczew

fot. KPP Sochaczew