Strona główna Kronika kryminalna Wjechał w rowerzystę na pasach

Wjechał w rowerzystę na pasach

588
0
PODZIEL SIĘ
Przed południem w poniedziałek 23 kwietnia doszło do wypadku w samym centrum Sochaczewa, przed pocztą na ulicy 1 Maja. Winnym zdarzenia był 25-letni kierowca bmw, który najechał na rowerzystę.
– Kierujący bmw 25-latek z Sochaczewa, wjeżdżając na miejsce parkingowe przed pocztą, nie zastosował kierunkowskazu. Wymusił pierwszeństwo na jadącym z naprzeciwka rowerzyście. 18-latek, również mieszkaniec Sochaczewa, jadący na rowerze został staranowany. Uderzenie spowodowało, że wpadł całym ciałem na maskę samochodu – mówi Paweł Rynkiewicz z biura Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.
Z informacji zebranych na miejscu zdarzenia wynika, że zarówno kierowca, jak i rowerzysta byli trzeźwi. Jedynie kierowca samochodu zachował się nieodpowiedzialnie i niezgodnie z przepisami. Rowerzysta jechał prawidłowo. 18-latek w wyniku zderzenia z maską samochodu jest silnie poturbowany. Jednak, gdy zabierała go karetka pogotowia do szpitala w celu obserwacji medycznej, był przytomny.
– Kierowca na pewno poniesie odpowiedzialność swego postępowania. Jednak w jakim stopniu, to zależeć będzie od stanu zdrowia, w jakim będzie rowerzysta. Na razie prowadzone jest postępowanie w kierunku wypadku. Po otrzymaniu informacji ze szpitala sklasyfikowane będzie to, jaką karę poniesie kierowca – dodał Paweł Rynkiewicz.
BN
Fot. Janusz Szostak

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułVivace z laurami
Następny artykułKronika kryminalna