Strona główna Sochaczew miasto Wchodzi nocna prohibicja

Wchodzi nocna prohibicja

892
0
PODZIEL SIĘ
Zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie ustalenia liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, zasad usytuowania miejsc sprzedaży, podawania napojów alkoholowych na terenie Sochaczewa oraz wprowadzenia ograniczenia w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych.
Jak wynika z naszych informacji, do projektu uchwały wprowadzono tylko jedną poprawkę. Dotyczącą liczby sklepów, w których będzie można sprzedawać alkohol. Była to jednak poprawka kosmetyczna.
Jak nas poinformowano, do dokumentu poddanego konsultacji wkradł się błąd, polegający na ustaleniu liczby sklepów z pozwoleniami na sprzedaż alkoholu na 40, gdy tymczasem będzie ich 90. Natomiast limit zezwoleń przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży, czyli w gastronomii i klubach, będzie wynosił 40, a nie jak podano 90.
Dodajmy, że w tej chwili na terenie miasta obowiązujący limit sprzedaży alkoholu w sklepach to 100 punktów oraz limit 40 punktów gastronomicznych. Z czego w przypadku sklepów wydano 77 zezwoleń, a w gastronomii 22.
Nie zgłoszono natomiast żadnych uwag do zapisu, który przewiduje zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach pomiędzy godziną 23.00 a 6.00 rano. Oznacza to, że z krajobrazu Sochaczewa znikną nocne sklepy.
Dodajmy, że uchwała – którą teraz zajmą się radni – reguluje także kwestię jednorazowych zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w miejscach publicznych na terenie Sochaczewa. A te będą wydawane dla imprez organizowanych: na terenie Pól Czerwonkowskich, obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, terenie Podzamcza (park, bulwary), na terenie przy Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie, w parku im. I. W. Garbolewskiego oraz na Placu Kościuszki.
Jerzy Szostak
Fot.: Archiwum Expressu Sochaczewskiego

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOcieplą muzeum
Następny artykułWreszcie zwycięstwo Orkana