Strona główna Teresin W noc będzie się działo

W noc będzie się działo

738
0
PODZIEL SIĘ
O planach dotyczących tegorocznej edycji Teresińskiej Nocy Czerwcowej rozmawiamy z Mariuszem Cieśniewskim, dyrektorem Teresińskiego Ośrodka Kultury.
Choć do największej plenerowej imprezy w Teresinie zostało jeszcze kilka tygodni, to proszę powiedzieć, na jakim etapie są obecnie przygotowania?
Niebawem wejdziemy na ostatnią prostą, bo tak naprawdę przygotowania do Teresińskiej Nocy Czerwcowej rozpoczynają się zaraz po zakończeniu poprzedniej edycji. Na obecną chwilę mamy pozałatwiane najważniejsze elementy, szczególnie te dotyczące najważniejszej części imprezy, czyli tego, co będzie działo się na naszej scenie. A zapewniam, że działo się będzie sporo. Aktualnie, podpisane zostały umowy z artystami, z firmą nagłośnieniową czy chociażby z firmą ochroniarską. Mogę jednak przyznać, że być może najtrudniejsze przede mną, bo po raz kolejny trzeba przebrnąć przez poszczególne punkty ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, zadbać o wiele szczegółów, na które zwykły widz praktycznie nie zwraca uwagi, a jednak bez ich realizacji impreza nie może się odbyć. Ten, kto kiedykolwiek organizował imprezę masową, doskonale zdaje sobie sprawę, że stworzenie programu to jedno, a bezpieczeństwo i przepisy to drugie. A przecież pozostaje jeszcze kwestia organizacji, zarówno pozostałych atrakcji, bo moim zdaniem powinno być ich jak najwięcej, ale też sprawy dotyczące infrastruktury, zaplecza czy nawet organizacji parkingu. To tylko część elementów.
Finałem będzie cieszące się corocznie bardzo dużym zainteresowaniem największe wydarzenie muzyczno-rozrywkowe w gminie Teresin, kiedy w tym roku?
Spotykamy się 23 czerwca, w pierwszą sobotę wakacji. Już teraz serdecznie zapraszam do Teresina, na plac przy Alei XX-lecia 5a, na pewno będzie się działo.
No to czas, aby poznać szczegóły estradowe, kogo zobaczymy w tym roku na teresińskiej scenie?
Na pewno jako pierwsi tradycyjnie zaprezentują się młodzi mieszkańcy naszej gminy. Mam tu na myśli uczniów naszych szkół, uczestników zajęć wokalno-muzycznych w Teresińskim Ośrodku Kultury. Być może wystąpią też seniorzy z „Radosnej Jesieni”. Na najmłodszych z ofertą programu pełnego zabawy czekać będzie tzw. Pogotowie Artystyczne. Będą więc skecze, gagi, śmieszne rekwizyty, malowanie buziek, bańki mydlane i spotkanie z klaunami. Na pewno nie zabraknie wspólnych śpiewów, tańca i animacji.
Jakie gwiazdy usłyszymy w tym roku?
Po występach dla młodszej części publiczności rozpocznie się kolejna część naszej imprezy. A tę otworzy nie kto inny, jak Maja Kapłon z zespołem Dandysi. Tym samym spełniamy życzenia mieszkańców gminy, którzy niejednokrotnie sugerowali, że chcieliby „na żywo” usłyszeć wywodzącą się z Elżbietowa, naszą reprezentantkę i zrazem finalistkę telewizyjnego show „The Voice of Poland” emitowanego w TVP 2 i cieszącego się ogromną popularnością.
„Plaża nad Wisłą” na żywo w Teresinie? Już zapowiada się super, a co dalej?
Na pewno Maja z Dandysami zaśpiewa nam najlepsze swoje utwory, zarówno własne, jak i covery, również te znane z jej występów w telewizji. A co dalej? Ukłonem w stronę starszej publiczności będzie koncert Krzysztofa Krawczyka z zespołem. Tego artysty przedstawiać nikomu raczej nie trzeba, ikona polskiej muzyki dancingowej. A w związku z faktem, że TNC zbiega się z największą imprezą piłkarską globu, czyli Mistrzostwami Świata w Rosji, na której nie zabraknie naszej kadry, to zapewne usłyszymy przeboje z nowej płyty przygotowywanej dla kibiców piłkarskich z piosenką „Lewandowski, gol dla Polski!”. Nie zabraknie więc klimatów sportowych. A jeśli już o nich mowa, to wspomnę tu o innych atrakcjach, wśród których na pewno będzie III edycja Mistrzostw Sołectw Gminy Teresin w przeciąganiu liny.
Kolejne gwiazdy TNC 2018 to?
Na naszej scenie wystąpi też Stachurski, znany przede wszystkim bywalcom dyskotek polski wykonawca muzyki z pogranicza gatunków pop i dance. Myślę, że jest bardzo dobrze kojarzony i zapewni dobrą zabawę. Jako ostatnia, już po zmroku na scenie pojawi się grupa Excell. Bardzo dobrze znana mieszkańcom naszej gminy, przede wszystkim zwolennikom dobrej zabawy. To ekipa z blisko 30-letnim stażem. Za sobą mają występy na wielu imprezach tanecznych i  okolicznościowych na terenie całej Polski jak i za granicą. To będzie finał TNC.
Zatem Teresińska Noc Czerwcowa 2018 zapowiada się jak zwykle rewelacyjnie, a jakie inne atrakcje będą czekać na gości?
Ja zawsze powtarzam, że założeniem pikniku rodzinnego pod nazwą Teresińska Noc Czerwcowa jest jedno – każdy, kto przybędzie, musi znaleźć dla siebie coś, co sprawi, że nie będzie żałował czasu spędzonego w ten dzień. Impreza od wielu lat jest stałym punktem kalendarza wydarzeń kulturalno-rozrywkowych w Teresinie. Praktycznie tej imprezy nawet nie trzeba nagłaśniać – cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, i to nie tylko w naszym powiecie. Program zazwyczaj jest bardzo bogaty i mamy nadzieję, że w tym roku też tak będzie i każdy znajdzie dla siebie coś wartościowego.
Dziękuję za rozmowę
Ja również dziękuję i już dziś serdecznie wszystkich zapraszam na tegoroczną, jedyną w swoim rodzaju Teresińską Noc Czerwcową. Oczywiście zapraszam do odwiedzania Teresińskiego Ośrodka Kultury, czy teresińskiego Kina za Rogiem, gdzie równie dużo dzieje się w ciągu całego roku.
rozmawiał Marcin Odolczyk
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMatematyczny tydzień
Następny artykułAdepci z medalami