Strona główna Powiat Utrudnienia na Trojanowskiej

Utrudnienia na Trojanowskiej

542
0
PODZIEL SIĘ
Ruszyła przebudowa kolejnego odcinka drogi powiatowej, ul. Trojanowskiej w Sochaczewie. Planowany przebieg prac drogowych będzie odbywać się etapami, jednak należy pamiętać, że będą one wzajemnie się zazębiać i uzupełniać.
W jednym z etapów roboty wyznaczono na dwóch odcinkach. Pierwszy z nich obejmuje prace od skrzyżowania z ul. Łąkową do skrzyżowania z ul. Piaszczystą. Drugi na odcinku od Domu Bankietowego „Arkadia” do skrzyżowania z ul. Przylasek. Inny etap obejmie wykonanie odcinka od wspomnianego Domu Bankietowego do skrzyżowania z ul. Piaszczystą, oraz placu postojowego przy cmentarzu komunalnym.
Objazd zapewniony zostanie od strony ul. Łąkowej przez ul. Zaciszną i ul. Piaszczystą do ul. Przylasek, natomiast mieszkańcy, których posesje znajdują się bezpośrednio przy przebudowywanym odcinku, będą mogli korzystać z dojazdu przez plac budowy.
Przypomnijmy, gruntowna przebudowa ul. Trojanowskiej to wspólna inwestycja samorządu powiatowego i miejskiego, wsparta środkami rządowymi w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. Wartość zadania opiewa na kwotę ponad 6,1 mln zł.
W ubiegłym roku zmodernizowano pierwszy odcinek drogi od skrzyżowania z al. 600-lecia do skrzyżowania z ul. Łąkową. Drugi etap będzie polegać na przebudowie ponad 1 km (dokładnie 1,116) odcinka ul. Trojanowskiej, tym razem od skrzyżowania z ul. Łąkową do skrzyżowania z ul. Przylasek włącznie. Zakres robót obejmuje m.in. rozbudowę drogi, budowę chodników, pasów rowerowych, dwukierunkowej ścieżki rowerowej, przebudowę dwóch skrzyżowań, budowę trzech zatok autobusowych, w tym dwóch z tzw. peronami, budowę miejsca do kontroli pojazdów dla policji, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę kolizji elektroenergetycznych i wodociągowych, a także wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, oraz elementów bezpieczeństwa. Przebudowany zostanie parking przy cmentarzu komunalnym. Inwestycja zakończyć ma się do połowy października br.
Oczywiście, budowa ta będzie powodowała pewne utrudnienia. O wypowiedź w tej sprawie poprosiliśmy starostę Jolantę Gonta: – Dołożymy wszelkich starań, aby mieszkańcy i inni użytkownicy ulicy Trojanowskiej w jak najmniejszym stopniu odczuli utrudnienia związane z przebudową drogi, za które już dziś z góry przepraszamy. Rozumiemy, że mieszkańcy chcą, by prace postępowały szybko i bez zakłóceń. Wykonawca zapewnia nas, że zrobi wszystko, aby jak najszybciej „przekazać” mieszkańcom przebudowaną i nowoczesną drogę. Pamiętajmy jednak, że termin oddania do użytkowania drogi zgodnie z umową ma nie przekroczyć 15 października br. Natomiast wewnętrznie ustalony przez wykonawcę harmonogram prac, ma mu pomóc w takim rozplanowaniu robót, aby dotrzymać ostatecznego terminu – wyjaśnia starosta.
Starostwo Powiatowe
w Sochaczewie